BEHRINGER U-PHORIA UM2 çıtırtı benzeri ses

Seha Avunduk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben gitar için BEHRINGER U-PHORIA UM2 ses kartı kullanıyorum. Aynı zamanda Driver'ını kurup USB ses aygıtı olarak tanıttığım için ses kartına bağladığım ses sistemini PC'de de kullanmam mümkün oluyor. Önceden sorunsuz kullanıyordum fakat şu sıralar ses çok açık da olsa, çok kısık da olsa ara sıra çıt pıt sesler gelmeye başladı. Sürekli cızırtı ya da coil whine gibi değil, bahsettiğim gibi sadece anlık çıt pıt ediyor. Devamlı olmadığı için aşırı rahatsız edici değil ama yine de canımı sıkmaya başladı. Yaklaşık 10-15 dakikada bir (bazen daha sık) oluyor. Müzik dinlerken, oyun oynarken vb. rahatsız olmaya başladım artık. Bunun sebebini ve çözümünü bilen var mı acaba?

Merhaba.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum fakat bazen gün içinde 1-2 defa yapıyor. Bu çıtırtıyı yaptığı zaman arkasından güç kablosunu çıkar-tak yapıyorum düzeliyor. Bende seninki kadar sık olmuyor fakat evet can sıkıcı bir durum, tamamiyle bu sorundan kurtulmanın yolunu bilmiyorum ama manuel olarak bu kadar bi' çözüm bulabildim kendimce.

Merhaba.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum fakat bazen gün içinde 1-2 defa yapıyor. Bu çıtırtıyı yaptığı zaman arkasından güç kablosunu çıkar-tak yapıyorum düzeliyor. Bende seninki kadar sık olmuyor fakat evet can sıkıcı bir durum, tamamiyle bu sorundan kurtulmanın yolunu bilmiyorum ama manuel olarak bu kadar bi' çözüm bulabildim kendimce.
Ne yaparsam yapayım kalıcı bir çözüm bulamadım. Yine de tavsiye için çok teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı