Modemin sebep olduğu ses sisteminde cızırtı sesi

vivec

Kilopat
Yakın bir zamanda odamdaki masamın yerini değiştirdim ve logitech z506 5.1 ses sisteminden cızırtı gelmeye başladı. Sorun modemden kaynaklı ve modemin kablosu yetmediğinden uzağa da alamıyorum. Masamın yerini değiştirmeden önce hoparlörler de modem de masanın altındaydı, şimdi hoparlörler masanın üstünde ve modem masanın altında. Sizce cızırtının sebebi bu mu? Wi-fi'yi kapattım ama modemi kapatmadığım sürece cızırtı geçmiyor. Tıpkı eski TV antenleri gibi ordan oraya oynatıyorum modemi bir gidiyor, bir geliyor. Yok mudur bunu engellemenin bir yolu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinyalin o kısıma gelmesini engelleyebilmek için modem ile hoparlörün arasına kalın bir şey yerleştirmek. Mesafeyi de uzatmak bir başka çözüm yolu.

Ses sisteminin subwooferının bir kısmını alüminyum folyo ile kapladım ve sorun düzeldi. Aynı işlemi modeme uyguladığımda bir fayda etmedi. Sorun çözülmüştür

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı