Behringer UMC202HD amfiye veya kulaklığa bağlamak

scaniq

Hectopat
Merhaba.

Behringer UMC202HD modeli ses kartını almayı düşünüyorum. Bende şu an halihazırda bir amfi var, boston GF15 olması lazım. Ucuz bir amfi. Üzerinde ınput, output, ve headphones olmak üzere 3 tane jak girişi var.
Benim yapmak istediğim şey şu;
Gitarımı ses kartına jak ile bağladıktan sonra ses kartını da bir şekilde amfiye bağlamak ve bu şekilde, ses kartı üzerinden gitarımı çalarken amfiden de canlı olarak ses alabilmek. Bunu yapabilmemin bir yolu var mıdır? Onun dışında USB girişli bir Rampage kulaklığım var, onu bu ses kartına bağlayabilir miyim?

İlk defa ses kartı alacağım için şunu da merak ediyorum; diyelim gitarımı ses kartına, ses kartını da bilgisayara bağlamış durumdayım. Driver'ını ve DAW'ını da kurdum. Ses kartına bir şey bağlamadan sesi bilgisayarın hoparlöründen alabiliyor muyuz?

O bahsettiklerinin hepsini yaparsın. Ama o kadar uğraştan sonra gitar çalmaya vakit kalır mı? Emin değilim. Ses kartı ile gitar çalınmaz. Her seferinde onlarca ayar yapayım DAW, VST içinde boğulayım. Kablo derdi, gecikme derdi ile uğraşayım diyorsan sen bilirsin.

Teşekkür ederim.
Ya şimdi dediğim gibi amfim var, istediğimde zamanı da bulabiliyorum ve DAW ile uğraşmak çok da koymaz bana diye düşünüyorum. Ses kartı almak istememin sebebi amfimde doğru düzgün ton alamıyorum, efektleri denemek öğrenmek istiyorum bir de kayıt alabilmek istiyorum. Şu an tek şansım amfinin yanına telefonu koyup ses kaydı başlatmak. Ama haklı olabilirsin, teşekkür ederim. Katlanacağız galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı