Beinsport 1, 2, 3, 4, 5. kanallar akşam çekmiyor

Uydu var, lmbde sıkıntı olsa sabahta çekmemesi lazım değil mi sa

Uydu alıcısı var, lmbde sıkıntı olsa sabahta çekmemesi lazım değil mi sabah çekiyor akşam çekmiyor çünkü.

Evet belki bozuktur diye uydu alıcısını değiştirdim. Kayserideyim. Daha önce bizim dairede kimse oturmamış bundan dolayı bizim daireye verilen sinyalini az olma ihtimali var mı? Çünkü alt kattada var sorunsuz çalışıyor onların ki.
1- ne kadar zaman oldu değişeli
2- kart da değiştirdiler mi

Uydu alıcısı var, lmbde sıkıntı olsa sabahta çekmemesi lazım değil mi sabah çekiyor akşam çekmiyor çünkü.

Evet belki bozuktur diye uydu alıcısını değiştirdim. Kayserideyim. Daha önce bizim dairede kimse oturmamış bundan dolayı bizim daireye verilen sinyalini az olma ihtimali var mı? Çünkü alt kattada var sorunsuz çalışıyor onların ki.
santraldeki size ait olan port bozuk değilse Sizin daireye gelen sinyalin az olma ihtimali yok

1- ne kadar zaman oldu değişeli.
2- kart da değiştirdiler mi?

Santraldeki size ait olan port bozuk değilse sizin daireye gelen sinyalin az olma ihtimali yok.

Bugün değiştirdim, kart yok hocam decodersiz uydu bu.

Eğer komuşunuzla aranız iyisi onun portuna takın sğer düzelirse sizin portunuz bozuk olabilir.
onu nasıl değiştirebilirim hiç bilmiyorum ki hocam.

Sabahları çeker zaten akşam saatlerinde maç saati olduğu için sizi kanala sokmaz ama kanalın paketini de satın almışsınız. Durumun paketle satın alımla alakası yok yani. Uyduyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

@SUSAMLI ÇUBUK?

Hocam uyduyuda değiştirdim. Ortak antene bağlı ve alt kat veya binada diğer Digitürk kullananlarınki sorunsuz çekiyor bizimki akşama kadar çekip akşam çekmiyor.

Anten yerini değiştirmeyi denediniz mi akşamları genelde insanlar evde olduğu için antenin frekansına ters tepki veren bir şey olabilir karşı binada falan
Yada port değiştirmeyi fazla port yoksa port icin hublar var çoğaltici ondan alıpta bağlayabilirsiniz
Ama port bozuk olsa sabahda çekmez buyuk ihtimalle akşamları birşey frekansı düşürüyor mesela wifi gibi düşün genelde mutfaklarda frekans düşer buzdolabı etkilediği için

Anten yerini değiştirmeyi denediniz mi akşamları genelde insanlar evde olduğu için antenin frekansına ters tepki veren bir şey olabilir karşı binada falan.
Ya da port değiştirmeyi fazla port yoksa port icin hublar var çoğaltici ondan alıp da bağlayabilirsiniz.
Ama port bozuk olsa sabahda çekmez buyuk ihtimalle akşamları bir şey frekansı düşürüyor mesela Wi-Fi gibi düşün genelde mutfaklarda frekans düşer buzdolabı etkilediği için.

Hocam modemi çıkardım akşam yine yok, yağmur yağdı bir gün o günden beri sabah çekip akşam çekmiyor. Anten yerini değiştirmeyi denemedim. Başka odada mı dene diyorsunuz. Hatta hocam sabah sinyal kalitesi %99 imkansız böyle bir şey %99 olması imkansız ama akşam 6-7'den sonra %15

Hocam modemi çıkardım akşam yine yok, yağmur yağdı bir gün o günden beri sabah çekip akşam çekmiyor. Anten yerini değiştirmeyi denemedim. Başka odada mı dene diyorsunuz. Hatta hocam sabah sinyal kalitesi %99 imkansız böyle bir şey %99 olması imkansız ama akşam 6-7'den sonra %15

Evet anten yine aynı yere bakacak ama konumu değişecek bir yerden frekans alabilir sinyali düşürecek
Aslında bunu servisin çözmesi lazım ne saçma parayı alacaksın ama insanların keyfini de kaçıracaksın

Evet anten yine aynı yere bakacak ama konumu değişecek bir yerden frekans alabilir sinyali düşürecek.
Aslında bunu servisin çözmesi lazım ne saçma parayı alacaksın ama insanların keyfini de kaçıracaksın.

Hocam servisin bana dediği şey şu. Biz gelirsekte olmaz büyük ihtimalle en iyisi binanın ortak antenine kim bakıyorsa onunla iletişime geçin. Hocam sabah çekip akşam çekmeme sebebi sizce nedir net bir cevap verebilir misiniz? tam anlamadım

Hocam servisin bana dediği şey şu. Biz gelirsekte olmaz büyük ihtimalle en iyisi binanın ortak antenine kim bakıyorsa onunla iletişime geçin. Hocam sabah çekip akşam çekmeme sebebi sizce nedir net bir cevap verebilir misiniz? Tam anlamadım.

Benimki çözüm üretme hocam antenine konumunu değiştirin akşamları evde olduğu için herkes komşularınızdan birinin çalıştırdığı bir şey sinyali bozuyor olabilir.
Ayrıca gelip sorunu kendileri çözmek zorunda.

Geri
Yukarı