"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Merhaba bu sorunu bende yaşıyorum.
Sistem bilgilerim şöyle:
Amd Reyzen 5 3600 işlemci
Amd Rodeon Rx550 Ddr 4 4 Gb ekran kartı
32 Gb ram
İşletim sistemi W11

Aynı hatayı alıyorum. Fakat sistem çalışmasında bir sorun olmuyor, hata aldıktan sonra ayarlar geri yüklendi uyarısı alıyorum.

Son düzenleme:
Bu hata genelde ekran kartı ram belleklerinden,ekran kartı çipinden,güç kaynağı sorunlarından kaynaklanmaktadır çoğunda ram çiplerindeki sorundur.

Garanti firmaları her zaman ''Bir sorun tespit edilememiştir'' diyerek kartı geri gönderiyor zaten. Siz kartı gönderirken kanıtlarıyla gönderirseniz birşey yapamıyorlar. Ben garanti firmasına bir sürü ekran görüntüsü, bir video ve iade gönderdiğim kutunun içine A4 kağıdında sorunu detaylıca anlattığım bir kağıt gönderdim, tek seferde iade oldu. Ama siz sadece ''Wattman hatası veriyor'' diyip basitçe yollarsanız anında geri gönderirler ''Bir sorun tespit edilememiştir'' diye.

Garanti firmaları her zaman "bir sorun tespit edilememiştir" diyerek kartı geri gönderiyor zaten. Siz kartı gönderirken kanıtlarıyla gönderirseniz bir şey yapamıyorlar. Ben garanti firmasına bir sürü ekran görüntüsü, bir video ve iade gönderdiğim kutunun içine A4 kağıdında sorunu detaylıca anlattığım bir kağıt gönderdim, tek seferde iade oldu. Ama siz sadece "WattMan hatası veriyor" deyip basitçe yollarsanız anında geri gönderirler "bir sorun tespit edilememiştir" diye.

Teknik servis formunda her şeyi detaylıca açıkladım forma video eklenemediği için fotoğraflı kanıtlar koydum aynı zaman da kanıtların çıktısını alıp kutuya da koydum ama aynı dediğiniz gibi 2 kez gönderdim bir sorun tespit edilememiştir diyorlar. Garantide 2 ay sonra doluyor ne yapacağım bilemiyorum. Ekran kartım ASUS bu arada. ASUS'tan beklemezdim böyle.

Teknik servis formunda her şeyi detaylıca açıkladım forma video eklenemediği için fotoğraflı kanıtlar koydum aynı zaman da kanıtların çıktısını alıp kutuya da koydum ama aynı dediğiniz gibi 2 kez gönderdim bir sorun tespit edilememiştir diyorlar. Garantide 2 ay sonra doluyor ne yapacağım bilemiyorum. Ekran kartım ASUS bu arada. ASUS'tan beklemezdim böyle.
O kadar kanıta rağmen sorun yok diyorlarsa tüketici hakem heyetine gidin, hakkınızı arayın. Bu kart çekilmez gerçekten.

Ben Rampage 600W 80+ PSU'dan Cooler Master 600W 80+ PSU'ya geçtim sorun çözülmedi.

Çözüm yok olsa biz çözeceğiz :)

Merhaba, 600W yetersiz bir değer olabilir bunun yerine daha yüksek watt değerlerinde bir PSU seçebilirsin. Sonuçta PSU'nun beslemiş olduğu parçaların harcamış olduğu enerji değerleri hesaplanmalı CPU, anakart, disk, fanlar, LED ve ekipmanlar bir hesaplayın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 600W yetersiz bir değer olabilir bunun yerine daha yüksek watt değerlerinde bir PSU seçebilirsin. Sonuçta PSU'nun beslemiş olduğu parçaların harcamış olduğu enerji değerleri hesaplanmalı CPU, anakart, disk, fanlar, LED ve ekipmanlar bir hesaplayın derim.
Kart bozuk kart, PSU ile alakası yok. 600W 80+ PSU hayli hayli yetiyor tüm sistem için, ekran kartını beslemeyede yetiyor. 1000W Titanium PSU takılsa bile kart gene sorun çıkartacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı