"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Kartı 2. kez yolladım ve garanti den sonuç çıkmadı. ASUS servisi kartta sorun yok deyip geri yolladı. Vatan bilgisayara ASUS'a değişim talebi istediğimi dile getirdim onlarda umutsamadı ve tüketici heyetine gidin dedi. Şunu anladım bir daha ne ASUS ne de AMD markalarını katiyen almam. Artı olarak Vatan PC denilen üç kağıtçılardan da PC topladığım için bin pişmanım. Tamamen 3 sınıf kalitesiz ürün satıyorlar müşteri memnuniyeti sıfır.

Bana da ara ara denk geliyor. Bilgisayar tık diye donuyor, reset atmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu yaşayan varsa hangi karta sahip olduğunu yazabilir mi? Sorunun AMD'ye özel olduğunu düşünüyorum.

Kaç aydır uğraşıyordum, bende de aynısı oluyor tık kapanıyor.

Kartı 2. kez yolladım ve garantiden sonuç çıkmadı. ASUS servisi kartta sorun yok deyip geri yolladı. Vatan Bilgisayar'a ASUS'a değişim talebi istediğimi dile getirdim onlarda umutsamadı ve tüketici heyetine gidin dedi. Şunu anladım bir daha ne ASUS ne de AMD markalarını katiyen almam. Artı olarak Vatan PC denilen üç kağıtçılardan da PC topladığım için bin pişmanım. Tamamen 3 sınıf kalitesiz ürün satıyorlar müşteri memnuniyeti sıfır.

Çözebildin mi kanka ya hala devam ediyor?

Ben bir çözüm buldum şimdilik, MSI Armor RX570 4 GB ekran kartında WattMan hatası alıyordum; DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırdım ve son çıkan sürümden bir önceki RX 570 WHQL driverı (yani Microsoft onaylı güvenli sürüm) kurdum. Şimdilik çok şükür bir sorunla karşılaşmadım. Deneyin derim belki işinize yarar.

WHQL sürüm olması çok önemli en son çıkan WHQL sürücüyü indirin.

Bir şey soracağım sende düzeldi mi? Düzeldiyse DDU ile kaldırma ve indirdiğin WHQL sürümün linkini atar mısın?

Kaç aydır uğraşıyordum bende de aynısı oluyor tık kapanıyor.

Çözebildin mi kanka ya hala devam ediyor.

Bir şey soracağım sende düzeldi mi düzeldiyse DDU ile kaldırma ve indirdiğin WHQL sürümün linkini atar mısın?

Yok benim aynı. Yeni kart alınca mahkemeye başvuracağım.

Yok benim aynı. Yeni kart alınca mahkemeye başvuracağım.

Arkdaş WHQL sürümünü yükle demiş onu deniyorum ben de şu anda.

Ben stok ayarlarda ve son sürümde kullanıyorum 4 gündür hata almadım. Ama bu almayacağım anlamına gelmiyor çünkü 1 hafta yapmadığı oluyor daha sonra günde 2-3 kez yapıyor hiç belli olmuyor yani.

Aynen ya bende de 3 4 günde bir yapıyor.

Kaç aydır uğraşıyordum bende de aynısı oluyor tık kapanıyor.

Çözebildin mi kanka ya hala devam ediyor.

Bir şey soracağım sende düzeldimi düzeldiyse DDU ile kaldırma ve indirdiğin WHQL sürümün linkini atar mısın?

Ekran kartın ne senın? Bende yıne ara sıra yaptı ve şu 2-3 haftadır hata vermiyor sımdılık.

Kendim deneyerek çözdum sorunu ancak adrenalin yazılımı olmamalı PC'de. Butun pislik adrenalin yazılımında sürücüde değil. AMD cleanup ıle guvenlı mooddan ekran kartı driverini silin ve guvenlı moddan cıkmadan DDU ile ekran kartını tamamen kaldırın. PC yenıden baslattıktan sonra sadece Update yani Windows güncellemele kısmına gelip guncelleeleri kontrol edın ve hemen Display ile AMD ekran sücüsünü buluyor otomatik indiriyor. Tamamlandıktan sonra PC yeniden baslatın ve o şekilde kullanın kesınlıkle ekran no sıgnal hatası vermıyor ama AMD Adrenalin olmadıgı için ıstedıgımız ayarlar vs bir şey yapamıyoruz kendı standart ayarlarda calısıyor ekran kartı. İsteyen MSI Afterburner kursun ama AMD Radeon uygulaması olmamalı PC'de

Kendim deneyerek çözdum sorunu ancak adrenalin yazılımı olmamalı PC'de. Butun pislik adrenalin yazılımında sürücüde değil. AMD cleanup ıle guvenlı mooddan ekran kartı driverini silin ve guvenlı moddan cıkmadan DDU ile ekran kartını tamamen kaldırın. PC yenıden baslattıktan sonra sadece Update yani Windows güncellemele kısmına gelip guncelleeleri kontrol edın ve hemen Display ile AMD ekran sücüsünü buluyor otomatik indiriyor. Tamamlandıktan sonra PC yeniden baslatın ve o şekilde kullanın kesınlıkle ekran no sıgnal hatası vermıyor ama AMD Adrenalin olmadıgı için ıstedıgımız ayarlar vs bir şey yapamıyoruz kendı standart ayarlarda calısıyor ekran kartı. İsteyen MSI Afterburner kursun ama AMD Radeon uygulaması olmamalı PC'de
Umarım haklısındır. Deneyeceğim.

Bana da ara ara denk geliyor. Bilgisayar tık diye donuyor, reset atmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu yaşayan varsa hangi karta sahip olduğunu yazabilir mi? Sorunun AMD'ye özel olduğunu düşünüyorum.

Ayni sorun bende de var arkadaslar. MSI RX580 GAMING X Plus modeli. Ilk basta sadece PUBG'de vardi bu sorun. Fakat su anda istisnasiz her oyunda yapmaya basladi her şey guncel bilgisayarimda ve lisansli yani o kulaktan dolma bilgilerle bu sorunun alakasi yok arkadaslar. Kartimin orijinal MHz frekans degeri 1431 bunu 1300E cekerek oyunlari oynatiyor. Tam sinirinda bu hatayi aliyor. Ben cozemedim. Hizi geriye cekip durarak oyun oynamakta istemiyorum. Yetkili birisini arayip onlara sorucam gerekirse gondereceğim.
Sorunun gecici cozumu su: Ekran kartinizin frekans degeri kacsa yuzde 15 ya da 20 dusurun kaydedin oyundan atmaz hata da vermez. Kafayi yiyordum bu hata yuzunden zor zahmet bu yontemi buldum.

Arkadaşlar bu sorun bende de var lütfen Recep Baltaş biliyor ise cevaplasın ya da iyi bilen başka biri ama bilmeyen format atın veya sürücüyü güncelleyin diyen abuk subuk yorum yapanlar gelmesin.

Aynı sorunu RX480 ile yaşıyorum kart 80 derecenin üstüne çıktığı an bunu yaptığı kanısına vardım. Çözüm olarak Afterburner üzerinden 75 derece olunca 100E çekmesini ayarladım 1-2 aydır sorun çözülmüş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı