Beklenmeyen G/Ç hatası 0xc00000e9

Carawana

Hectopat
Kişisel bilgisayarınıza bağlı bir aygıtla ilgili sorun oldu.

Beklenmeyen G/Ç hatası oluştu.

Dosya: \windows\system32\winload.efi
Hata kodu: 0xc00000e9

Arkadaşımın kardeşi bilgisayarda roblox oynarken 9 saat falan geçirmiş. Ardından bilgisayarı kapatmış. Arkadaşım bilgisayarı açmaya çalışırken bu hata ile karşılaşmış. Bilgisayar her seferinde bu ekranı veriyor. Windows 10 açılmıyor aşağıdaki gösterilen tuşlardan UEFI Üretici Yazılımı Ayarları haricinde hiçbir tuş çalışmıyor. Dün eski USB medyamı denedim ancak Windows 10 kurulumu yapmak yerine bu sefer de I/O adlı bir hata verdi. Sonra BIOS'tan Boot sekmesindeki UEFI ayarını Legacy olarak değiştirdim. Bu seferde sistem Windows logosunda takılı kaldı. Bende USB'nin içindeki yazılım bozulmuştur diye düşündüm şimdi yeni medya oluşturuyorum. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor?

Dosya Ekleri

• IMG-20200126-WA0040.jpg
    IMG-20200126-WA0040.jpg
    221,3 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözebildiniz mi? Aynısı bende de oluyor.
G/Ç hataları çoğunlukla sabit sürücü kaynaklı oluyor. HDD'yi harici disk veya ikinci disk olarak başka bir bilgisayara bağlayabilirseniz HD Tune ile "Error Scan" yapıp ("Quick Scan" kapalı bir şekilde) HDD Sentinel yazılımından ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.

G/Ç hataları çoğunlukla sabit sürücü kaynaklı oluyor. HDD'yi harici disk veya ikinci disk olarak başka bir bilgisayara bağlayabilirseniz HD Tune ile "Error Scan" yapıp ("Quick Scan" kapalı bir şekilde) HDD Sentinel yazılımından ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.
USB'den Boot ederek tarama yapabileceğim bir yöntem var mı?

Geri
Yukarı