Beko marka monitör açıldıktan sonra tekrar kapanıyor

Bay Emirki

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Fujitsu D3011-A1
İşlemci: Intel Pentium Dual-Core E6500 2.93 GHz
Grafik: (Dahili) Intel Q43 Express Chipset
RAM: 8 GB DDRIII
Sabit Disk: Samsung HD080HJ 80GB
Monitör
Beko
Beko markalı monitörüm açıldıktan sonra tekrar kapanıyor. Sonra tekrar açılıyor. Sonra kapanıyor böyle tekrarlıyor. Ben annemlere söylemeye de utanıyorum. Lütfen bana fikir verin. Elimdekileri kaçırmak istemiyorum °~°

Açılıp kapanması tamamen tüm gücün gitmesi yani ekranın tamamen kararması ve power ışığının sönmesi şeklinde mi? Yoksa sadece görüntü mü gidip geliyor?

Açılıp kapanması tamamen tüm gücün gitmesi yani ekranın tamamen kararması ve power ışığının sönmesi şeklinde mi? Yoksa sadece görüntü mü gidip geliyor?
Aynı şekil ışığı ve displayi.

Hocam, büyük ihtimalle monitörün beslemesi gitti. Bir de eski monitörlerde aydınlatma devresi veya lambaları da gitmiş olabilir. Genelde bunlara tamir yapmıyorlar.

O zaman monitörü farklı bir prize takmayı dene. Kablolarının hem ekrana hem de prize iyi oturduğuna emin ol. Elektrikteki dalgalanmalar da sebep oluyor olabilir. Eğer sadece görüntü gidp gelseydi görüntü kablosu veya ekran kartında sorun var derdik. Buradan sadece ekranının elektrikle ilgili bir problemi olduğu anlaşılıyor. Belki ekranı taktığın prize çok fazla şey bağlanmıştır. Gereksiz her şeyi prizden çıkarıp sadece pc ve ekran bağlı olacak şekilde de bir dene. Güç kabloların da ezilmiş olabilir.

Bir çözüm olmazsa ekranın servise gitmesi gerek.

Güncelleme bir şey söyleyeyim mi?
Annem yüzde 200-300 güvensizlik içinde. Bütün XenForo ve Technopat mod abilerden bile kusura bakmayın özür ama resmen altıma etmek üzereyim.

Burada utanılacak bir durum yok. Zaten bu sorun da sizden kaynaklı değil. Çoğu eski monitörde oluyor. Benim de başıma gelmişti. Dediğim gibi genelde tamir için uğraşmıyorlar.
Elbette annenize de söyleyebilirsiniz. Sorun sizden kaynaklı değil. Benim mesajımı da gösterebilirsiniz. Moderatör abim de dedi dersiniz.

Her şey eskir ve zamanla arızalanır. Evdeki buzdolabı arızalandı diye baban anneni suçlayamaz. Ya da televizyon bozuldu diye baban anneni. Babana durumu anlat. Seninle alakalı olmadığı zaten belli. Biz elektrik kesintileri nedeniyle zamanında nelerimizi kaybettik. Ne PSU'lar dumanlar çıkardı, ana kartlar yandı falan.

Her şey eskir ve zamanla arızalanır. Evdeki buzdolabı arızalandı diye baban anneni suçlayamaz. Ya da televizyon bozuldu diye baban anneni. Babana durumu anlat. Seninle alakalı olmadığı zaten belli. Biz elektrik kesintileri nedeniyle zamanında nelerimizi kaybettik. Ne PSU'lar dumanlar çıkardı, ana kartlar yandı falan.
Eski laptopum ASUS K50IN aklıma geldi. Şimdi hatırladım ki normal güçten fazla overload edince anakarti yanmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı