Bel için xDrive vs. Hawk

Mavili

Femtopat
Daha fazla  
xDrive fırtına ve hawk fab 4 arasında kaldım. xDrive fırtınayı deneme fırsatım oldu. Fena koltuk değil gibi. Aradığım rahatlık. Sırt kısmı önemli benim için. Uzun süre oturunca belim ağrıyor. Ne kadar dik olursa arkaya doğru sallanmazsa o kadar iyi benim için. Öne doğru hafif eğilsem de sırtta bir destek olmasını tercih ederim. Aslında en rahat ettiğim koltuk arabamın koltuğu. Mümkün olsa söküp masa başına uygun bir şekilde düzenlemek isterim. Hangisini önerirsiniz acaba?

Hawk kullanıyorum ama pek memnun değilim kalitesinden. Ben ilk aldığımda 1 hafta geçmeden amortisöründe sıkıntı çıktı değiştirdim.

Ayağa kalkarken biraz ses çıkartıyor, hopluyor sandalye hala değiştirmeme rağmen ama çok değil eskisi gibi. Yaslanırken hafif gıcırtı yapıyor ama az. Malzeme kalitesi çok iyi değil yani. Çok aşırı rahatta değil ama normal bir ofis sandalyesine göre daha iyi tabiki.

xDrive tek sevmediğim yanı kol dayamaların çok hassas olması. Ufak dokunuşlarda ileri geri yapıyor çok sinir bozucu.
Kalite ve rahatlık bakımından gerçekten çok iyi.

Hawk kullanıyorum ama pek memnun değilim kalitesinden. Ben ilk aldığımda 1 hafta geçmeden amortisöründe sıkıntı çıktı değiştirdim.

Ayağa kalkarken biraz ses çıkartıyor, hopluyor sandalye hala değiştirmeme rağmen ama çok değil eskisi gibi. Yaslanırken hafif gıcırtı yapıyor ama az. Malzeme kalitesi çok iyi değil yani. Çok aşırı rahatta değil ama normal bir ofis sandalyesine göre daha iyi tabiki.
Dediklerin her markada olabiliyor. Xdrive, Hawk, Zio, hepsinde vardır benzer sorunlar. Ben de Zio Venom var, gıcırdama vs oluyor, bakım yapmak gerek ama uğraşmak istemiyorum.

Bütçenizi bilmiyorum fakat fiyatlar uçmuş aşağıya 3-4 ay önce 2500 TL'den aldığım MSI koltuğu bırakıyorum ve tek geçerim. Daha önce xDrive sancak - gamerx - XPrime gibi koktukları denedim hiçbiri bunun kadar rahat ve kaliteli değildi.

Xdrive kullanıyorum. Hiç memnun değilim. Yeni aldığım zaman, çok geçmecen amortisör bozuldu, kol tarafı bozuldu ve parçalandı. Rahat olduğu da söylenemez.

Öne doğru hafif eğilsem de sırtta bir destek olmasını tercih ederim.
O zaman doğru koltuk Fırtına değil. Çünkü bel desteği ayarlanabilir mekanizmada değil bildiğin arkana yastık koyar gibi dışarıya koymuşlar. Öne eğilsen aşağı düşer belki sandalyeden yere düşer.

1-2 ay kadar önce xDrive Akdeniz modelini aldık gayet kullanışlı, rahat ve konforlu. Ne gıcırdama ne bozulma hem beşik sistemi diğerlerinden daha sert olduğu için tam sizin istediğiniz gibi. Lakin dikkat etmeniz gereken tek husus siyah olanı almak. Renkliler deri çünkü siyah olan ise kumaş.

xDrive tek sevmediğim yanı kol dayamaların çok hassas olması. Ufak dokunuşlarda ileri geri yapıyor çok sinir bozucu.
Modele göre değişiyor ofisine gittiğimizde adam göstermişti hepsini. Bir tanesi hassas oyuncular için diğeri sabitlik isteyenler için yani hepsi aynı değil. Hangisiydi onu unuttum hatta bazı modeller sabit.

Geri
Yukarı