Belediye nereye şikayet edilir?

Aykut Usta

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaşadığım yerde hiçbir kaldırım düzgün değil. Kaç aydır harçlık biriktirerek bir kaban aldım kendime. Bugün o belediyenin düzeltmediği kaldırım yüzünden kabanım zedelendi ve yırtıldı. O kabanı alana kadar ne kadar uğraştım. Gözüm gibi bakıyordum. Maddi ve manevi zarardayım. Ben kabanın parasını nasıl talep edebilirim? Böyle bir şey mümkün mü? Hukuk konusunda bilgili olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Herhangi bir dava açmam mümkün mü?
İşin hukuksal yönünü bilmiyorum ama tahminime göre belediye de işini yapmadıgı için belediyenin de bir ihmali var. Gene de bir avukata danışmanız iyi olabilir.

Belediyenin vereceği muhtemel cevap:
Düşmeseydin kardeşim.
Arkadaş olmaz ama hem yıkıyosun hem yapmıyosun geri olmaz böyle.
İşin hukuksal yönünü bilmiyorum ama tahminime göre belediye de işini yapmadıgı için belediyenin de bir ihmali var. Gene de bir avukata danışmanız iyi olabilir.
Tamamdır bir bakacağım bu sürede konu açık kalsın forumda avukat arkadaşlar varsa yardımcı olurlar umarım.

Hocam Avrupa ülkelerinden birisinde olsa neyse diyeceğim de ne bekliyorsunuz? Belediye kabanınız yırtıldı diye geri mi iade yapacak? Hiç sanmıyorum. Düşmeseydin arkadaş derler maksimum.

Boşuna beklemeyin derim.

Geri
Yukarı