Belimin Sol Tarafı Ağrıyor

1nferno#NeşteR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar belimin sol tarafı çok feci ağrıyor, ben duruş bozukluğundan diye tahmin ediyorum ben her işimi masada yapıyorum. Mesela ders çalışıyorum masa başında, bilgisayar oynuyorum masa başında vs.. gibi.

bel-agirisi-nedir.jpg

Resimde de gözüktüğü gibi tam o taraf.

Son düzenleyen: Moderatör:
Duruş bozukluğundan kaynaklanabiliyor genellikle. Bir süre masada oturmamak lazım. Sırt ve bel kaslarını güçlendirmek için de ters mekik gibi çalışmalar yapmak şart. Birkaç ayda bir tutulurum ben de. İlk başlarda korkuyordum ama sonra fark ettim ki masada oturma pozisyonumdan ötürü kaynaklanıyor. Bel destekli sağlam bir koltuk almıştım masada kullanmak için. Çok rahatlatmıştı.

Duruş bozukluğundan kaynaklanabiliyor genellikle. Bir süre masada oturmamak lazım. Sırt ve bel kaslarını güçlendirmek için de ters mekik gibi çalışmalar yapmak şart. Birkaç ayda bir tutulurum ben de. İlk başlarda korkuyordum ama sonra fark ettim ki masada oturma pozisyonumdan ötürü kaynaklanıyor. Bel destekli sağlam bir koltuk almıştım masada kullanmak için. Çok rahatlatmıştı.
Doktora gitmeden kenidm evde antreman yaparak geçirebilirmiyim bundan sonra bilgisayar başında pek oturmuyom zaten genelde uzanarak yapıyorum işlerimi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı