Bellek kullanımı artarsa ne olur?

Bellek kullanımı artarsa ne olur? Bilgisayar performansına etkisi var mı? %80-%90'larda olsa mesela.
Bilgisayarın daha yavaş çalışır. Örnek vermem gerekirse kuzenim 4GB RAM'e sahip laptop var. YouTube açınca RAM kullanımı %90 oluyor ve inanılmaz derecede yavaş çalışıyor.

Program açarak Ram'i doldurursan, CPU ve Disk kaynaklarını da kullanmış olursun. Bir programa odak çalışırken, işlevselliği düşürür.

Bilgisayarın daha yavaş çalışır. Örnek vermem gerekirse kuzenim 4GB RAM'e sahip laptop var. YouTube açınca RAM kullanımı %90 oluyor ve inanılmaz derecede yavaş çalışıyor.

Ara sıra olan kasma sorunum var ve çözemiyorum, her şeyi denedim. Sanırım RAM kullanımından kaynaklı. Bilgisayar RAM kullanımı yüzde kaç olunca kasmaya başlar?

Ara sıra olan kasma sorunum var ve çözemiyorum, her şeyi denedim. Sanırım RAM kullanımından kaynaklı. Bilgisayar RAM kullanımı yüzde kaç olunca kasmaya başlar?
Aslında bu RAM miktarına göre değişiyor.

Eğer 4GB RAM'e sahipseniz, genel olarak %70 sonrası yavaşlayabiliyor.

İşlemlerde yavaşlık/hantallık hissedersiniz. Uygulama geçişlerinde daha çok belli olur.

Benim genel de %50-60 olunca kasıyor. Şimdi Valorant açıp RAM kullanımını %80-90'lara getirip yazmayı deneyeceğim. Bu sefer kasarsa herhalde RAM kullanımından kaynaklı.

Aslında bu RAM miktarına göre değişiyor.

Eğer 4GB RAM'e sahipseniz, genel olarak %70 sonrası yavaşlayabiliyor.

8 GB RAM var.

Yeni konular

Geri
Yukarı