Bellek kullanımı artarsa ne olur?

RAM yetersiz gelirse Windows servislerini kapatarak yer açmaya başlar. Yine yetmezse HDD/SSD'nin bir kısmı RAM olarak kullanılmaya başlar, sistem oldukça yavaşlar.

Oyun oynarken az önce donmalar yaşadım. Kasmalar yaşadım, oyunu kapattım şimdi düzeldi. Yüksek ihtimal tüm sorunlarım RAM kullanımından kaynaklı ne hikmet eski sistemimde bu sorunla karşılaşmıyordum diye hatırlıyorum.

Tam sistem özelliklerin neler? Sisteme bellek eklemek genel olarak işleri rahatlatır ama sorun başka bir parçadan kaynaklanıyor olabilir.

R6 3600 İşlemci, 8 GB RAM , GTX 1650 Super. Sorunu çok arıyorum bulamadım bir türlü. Eski sistemimde sanki 8 GB RAM olduğu halde kasmıyordu. RAM Kullanımı %40-%60 oluyor genel de, bazen %80. Ne yapmalıyım? 16 GB RAM çıkartmak istiyorum da, çıkartırsam ve çözülmezse o da sıkıntı.

R5 3600 İşlemci, 8 GB RAM , GTX 1650 Super. Sorunu çok arıyorum bulamadım bir türlü. Eski sistemimde sanki 8 GB RAM olduğu halde kasmıyordu. RAM Kullanımı %40-%60 oluyor genel de, bazen %80. Ne yapmalıyım? 16 GB RAM çıkartmak istiyorum da, çıkartırsam ve çözülmezse o da sıkıntı.
Oyunlarda yaşıyorsan RAM kaynaklı olabilir. Ama masaüstünde 8 GB'nin sorun çıkarmaması lazım.
İşletim sistemi HDD'de mi kurulu?

Oyunlarda yaşıyorsan RAM kaynaklı olabilir. Ama masaüstünde 8 GB'nin sorun çıkarmaması lazım.
İşletim sistemi HDD'de mi kurulu?

SSD'ye kurulu, yazı testi yaptım sonuçlar iyi çıktı. Mesela şu anda kasmıyor. Fakat discord'a geçiş yaparken 30 FPS kasıyor gibi hissediyorum. Acaba sizin ve diğer arkadaşlarımızın iyi anlaması için video çekip mi göstersem? Belki de bana psikolojik geliyordur siz daha iyi anlarsınız. Şu anda RAM kullanımı %51. Kasmıyor fakat discord'a görev çubuğundan girerken geçiş kısmı 30 FPS gibi. Yazma da falan sıkıntı yok. Bazen de yazma da sıkıntı oluyor tarayıcıyı gezerken vesaire.

Yeni konular

Geri
Yukarı