Bellek şu olamaz read hatası

mahmutcan061

Centipat
Merhabalar. 2 gündür bellek şu olamaz read hatası almaktayım. İnternette gördüğüm her türlü çözümü denedim sonuca ulaşamadım. Bu hatayı aldığımdan beride ekran kartımı en son çıkan GeForce Game 471.11 sürümüne güncelleyince bilgisayar mavi ekran veriyor. Mavi ekrandan kurtulmak için mecburen bilgisayarı geri yükleme yapmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Windows 10 Pro sürüm 1511
ASUS GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartı.
i3 7100 3.90GHz işlemci.
Corsair 8 GB CL14 RAM.
MSI B250M PRO Anakart.
1 TB hard disk.
120 GB SSD.

Dosya Ekleri

• Asdfdfsfddsız.png
    Asdfdfsfddsız.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 126

Mavi ekranlar için minidump paylaşın.

Sanal bellek arttırdınız mı?

Evet arttırıp denedim. 1 kere oyuna giriş yapıp sıkıntısız oynayabildim fakat şu an yine devam ediyor. Sanal bellek arttırılmış durumda.
Mavi ekranlar için minidump paylaşın.

Son düzenleme:
@KojiroHyuga04 sizce UGKCore.sys ne oluyor anlayamadım ben.
Aktif değil galiba. @Enes3078 hocam siz bakar mısınız?

Son düzenleme:
Elimizde iki durum söz konusu. Öncelikle RAM'iniz arızalı olabilir. Bunun için aşağıdaki rehbere göre Memtest86 testi uygulayın ve sonuçları paylaşın. Teste başlamadan önce BIOS üzerinden XMP ayarınızın kapalı olduğundan emin olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun devamı halinde bilgisayarınızda zararlı olduğundan şüpheleniyorum. Bilgisayarda Kaspersky yüklü görünüyor fakat bir Malware sonucu oluşan bir hata söz konusu olabilir. RAM arızalı değilse Malwarebytes indirip sistemi tam taramadan geçirin derim. Sonuçları bize de bildirmeyi unutmayın.

Elimizde iki durum söz konusu. Öncelikle RAM'iniz arızalı olabilir. Bunun için aşağıdaki rehbere göre Memtest86 testi uygulayın ve sonuçları paylaşın. Teste başlamadan önce BIOS üzerinden XMP ayarınızın kapalı olduğundan emin olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun devamı halinde bilgisayarınızda zararlı olduğundan şüpheleniyorum. Bilgisayarda Kaspersky yüklü görünüyor fakat bir malware sonucu oluşan bir hata söz konusu olabilir. RAM arızalı değilse Malwarebytes indirip sistemi tam taramadan geçirin derim. Sonuçları bize de bildirmeyi unutmayın.

Tamam çok teşekkür ederim, geri dönüş yapacağım.

Merhabalar. 2 gündür bellek şu olamaz read hatası almaktayım. İnternette gördüğüm her türlü çözümü denedim sonuca ulaşamadım. Bu hatayı aldığımdan beride ekran kartımı en son çıkan GeForce Game 471.11 sürümüne güncelleyince bilgisayar mavi ekran veriyor. Mavi ekrandan kurtulmak için mecburen bilgisayarı geri yükleme yapmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Windows 10 Pro sürüm 1511
ASUS GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartı.
i3 7100 3.90GHz işlemci.
Corsair 8 GB CL14 RAM.
MSI B250M PRO Anakart.
1 TB hard disk.
120 GB SSD.
Bellek okunamıyor yerine bellek şu olamaz read demesi çok komik.😂

Yeni konular

Geri
Yukarı