"Bellek şu olamaz read" hatası

AhmetGultay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Growtopia adlı oyuna girdiğimde alttaki hatayı alıyorum Windows 10 kullanıyorum ve güncel sürümdeyim çözümü nedir bilen var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Komut sistemini yönetici olarak aç.
SFC /SCANNOW
Yaz ve "enter" tuşuna bas ve bilgisayarı tekrar başlat bakalım işe yarayacak mı?

Sanal belleğin miktarını artırmayı deneyebilirsiniz ilk önce. İsterseniz bir de Windows'un bellek tanılama aracını kullanın RAM hatalı mı onu test ediyor.

Sanal belleğin miktarını artırmayı deneyebilirsiniz ilk önce. İsterseniz bir de Windows'un bellek tanılama aracını kullanın RAM hatalı mı onu test ediyor.
Evet mümkün ama bu hata çoğunlukla yazılımsal bir hata oluyor.

Komut sistemini yönetici olarak aç.
SFC /SCANNOW
Yaz ve "enter" tuşuna bas ve bilgisayarı tekrar başlat bakalım işe yarayacak mı?
O çözümü denemiştim ama işe yaramadı

Bellek tanılama aracını kullandım hiçbir hata gözükmedi

şu linkteki aracı indirim yönetici olarak çalıştırın. DOS ekranı kapanınca tekrar deneyin.

Eğer yine olmazsa CMD'yi yönetici olarak başlatıp sırayla şu kodları girin ve yeniden başlatın. Ek olarak antivirüs programı kullanıyor musunuz?

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

şu linkteki aracı indirim yönetici olarak çalıştırın. DOS ekranı kapanınca tekrar deneyin.

Eğer yine olmazsa CMD'yi yönetici olarak başlatıp sırayla şu kodları girin ve yeniden başlatın. Ek olarak antivirüs programı kullanıyor musunuz?

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Denedim ama buda olmadı antivürüs programı sadece windowsun kendi defenderi var harici kullanmıyorum acaba bilgisayarı sıfırlama mı istiyor?

Denedim ama bu da olmadı antivirüs programı sadece Windows'un kendi Defender'i var harici kullanmıyorum acaba bilgisayarı sıfırlama mı istiyor?

Sisteme sanla RAM vermeyi dene. Eğer 8 GB RAM varise başlangıç 8000 MB en çok
8*1024= 8.192MB RAM ver. 16 ise aynı şekilde başlangıç. 16000 MB en çok 16*1024=16.384MB ver.
Bunlar da işe yaramaz ise format atmayı deneyebilirsin.

Geri
Yukarı