Bellek Yönetimi: Bellek Düzenleri ve Sanal Bellek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Bellek yönetimi: Bellek düzenleri ve sanal bellek

Bu yazımızda bellek düzenleri ve sanal bellekten bahsedeceğiz. Bilgisayarımızda bellek, en önemli parçalardan birisidir. Bu önemli parçanın da işletim sistemi tarafından yönetilebilmesi için, işletim sistemi tarafından bazı bellek düzenlerine tabii tutulması gerekmektedir. Bu yazımızda, bahsi geçen bellek düzenlerine ve bellek dolduğunda bilgisayarımızın ne yaptığına yakından bakacağız. Sanal bellek nedir? Düzenlere geçmeden önce, sanal belleğin ne olduğunu […]

Devamı: Bellek Yönetimi: Bellek Düzenleri ve Sanal Bellek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@TerabyteForever
Hocam bu gerçek mi?
"3 yaşında okuma-yazma öğrendikten hemen sonra bilgisayar kullanmaya başlayan bir birey. Sosyal'de "TerabyteForever" olarak biliniyor."
Evet, hatta ilk bilgisayarımı hala test donanımı olarak kullanmaktayım.
IMG_20201130_004119.jpg

(Alt Gr tuşu 4 sene önce kendi kendine çıktı. :p)

3 yaşında okuma yazma gerçek mi? Ben 7 yaşında öğrendim ve çoğu kişi de. 3 biraz abartı gibi geldi bana.
Kanıtlayabilmemin tek yolu sanırım ilkokula gittiğimde halihazırda okuma yazma biliyor olmam olabilir. 3 yaşındaki çocuğun bilinçli olarak bilgisayar kullanması herkese garip geliyor ama ilk bilgisayarımdaki kullanıcı adı şu anda "benim bigisayarım".

3 yaşında okuma yazma gerçek mi? Ben 7 yaşında öğrendim ve çoğu kişide. 3 biraz abartı gibi geldi bana.
Abartı değil :)

Aynı şey bende de mevcut. Kendimi bildim bileli okuma-yazma biliyorum ben de yıllardır.

İlkokulda öğrenmedim, zamanında birinci sınıfa da öylesine devam etmiştim bir sene. Yani abartı diye yargılamayalım hocamızı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı