Belleklerin Oyunlara Katkısı

Ayberk Ercan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, 4x2 dual belleğim var. Şuan 4GB bellek takılı sistemde. Bazı kaynaklarda COD Ghost, 6 GB bellek istediği söylemiş. Watch Dogs adlı oyunun ise, 8GB bellek istediğini. Ben bu oyunları 8GB bellek ile denedim. Şimdi 4GB ile oynamak istesem oynayamaz mıyım ? Oyunlarda en önemli bileşenler, ekran kartı ve işlemci değil midir ? 4GB bellek ideal değil midir ? Ayrıca şöyle de bir sorun var, MemTest86 - Offical Site of the x86 Memory Testing Tool bu program ile bellekleri 10 saat boyunca test ettim. Hiç bir kırmızı işaret sorun bulamadı. Speccy ile sistem analizi yaptığımda bellekler 8 GB olarak gözüküyor, ama Bilgisayar >Özellikler, dediğimde kullanılabilir bellek 3.95 yazıyor. Tecrübeli kişilerden sorularıma cevap arıyorum. İyi forumlar.

Karseşim çok tecrübeli olduğum söylenemez fakat işletim sistemin büyük ihtimalle 32 bit.32 t işletim sistemlerinde ramler 4 gb olarak kısıtlanır.

Ramlerden birini çıkarıp fps değerini kaydedip daha sonra 8 GB ram varken ki fps değeri ile karşılaştır. Çok büyük bir fark olacağını zannetmiyorum hatta aynı fps değerini bile verebilir. İkinci sorun hakkında bir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı