Belli bir klasörün içini otomatik sildirmek

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Ben Windows'u her açtığımda veya belli aralıklarla: "Temp, prefetch vs" içini siliyorum. Bu bir zaman sonra yük oluyor, bunların içini sil bir programla nasıl sildirebilirim? Silinmeyenleri es geçecek, silinebilenleri silecek.

Ben Windows'u her açtığımda veya belli aralıklarla: "Temp, prefetch vs" içini siliyorum. Bu bir zaman sonra yük oluyor, bunların içini sil bir programla nasıl sildirebilirim? Silinmeyenleri es geçecek, silinebilenleri silecek.
Merakın varsa programlamaya başlamak için güzel bir sebep, hazır çözümde ısrarcıysan github da bulabilirsin muhtemelen.

Node.js ve fs veya fs-extra kütüphanesini kullanarak yapabilirsin. Her Windows başlangıcında bu programı çalıştıracak şekilde ayarlarsın ve açılışlarda istediğin klasörlerin içini otomatik olarak boşaltırsın.

JavaScript:
const fs = require('fs-extra');
fs.emptyDir(__dirname, (err) => console.log(err));

Kod:
@echo off
cd /D %temp%
for /d %%D in (*) do rd /s /q "%%D"
del /f /q *

Ekleme: Test ettim çalışıyor.

Programlama ile ilgili hiçbir bilgim yok maalesef, hazır bat dosyası var mı veya mevcut dosyalarda nereleri değiştirirsek oraları sildirebilirim?

Başlıktaki "otomatik sildirmek" yazısını çok yanlış okumuşum. 😄 Düşünüp duruyordum böyle küfürlü bir başlığa nasıl izin verildi diye. 😃

Soruya gelirsek CCleaner gibi programlarla otomatik yapabiliyorsun galiba. Öyle hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı