Belli bir mesajı geçen üyelere profil mesajı yazma yetkisi verilsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Profil mesajının ne gibi bir güvenlik açığı yaratabileceğini söyler misin?
Denetleme iyi yapılmazsa siyasi, dini ya da herhangi sakıncalı içerik bulunan fotoğrafları, videoları yani her türlü medyayı paylaşabilirler. Aklıma gelen ilk örnek.

Veya oltalama girişimleri de olabilir.

Mesaj sayısı belirleyici etken olursa teknik konularda saçma sapan, sadece sayıyı arttırmak adına atılmış mesajlar görebiliriz.

Şimdi de yukarıda gördüğünüz gibi "aktif olana verilsin", "şuna verilsin" tartışması çıkıyor.

Yönetim bunu çok iyi ayarlamalı.

Şu yazılım kısıtlaması yüzünden istediğim ve paylaşılmasını istediğim yazılımları paylaşamıyorum :(
Uğruna yanılıp bitilecek bir özellik değil o aslında. Sadece normal üyelerden biraz daha fazla yetkiye sahip olacak bir üyenin (illaki olacaksa) ekstra yetkisinin ne olabileceği konusunda ufak bir öneriydi. Ana fikir; ek bir yetki illaki verilecekse profil mesajı değil de, yapıcı bir şey olması.

Denetleme iyi yapılmazsa siyasi, dini ya da herhangi sakıncalı içerik bulunan fotoğrafları, videoları ve her türlü medyayı paylaşabilirler. Aklıma gelen ilk örnek.

Veya oltalama girişimleri de olabilir.
Neden denetleme yapılmasın? Konulara, mesajlara, bloglara, raporlara denetleme yapılıyor da profillere mi yapılmayacak?

Eğer dediğiniz gibi bir olaysa gören kişilerin moderasyona bildireceğinden eminim, raporlama sistemi geçerli dediğim gibi.

Profil mesajları gelebilir fakat mesaj sayısıyla bunu alakadar etmek ayrımcılık olur sadece.

Neden denetleme yapılmasın? Konulara, mesajlara, bloglara, raporlara denetleme yapılıyor da profillere mi yapılmayacak?

Eğer dediğiniz gibi bir olaysa gören kişilerin moderasyona bildireceğinden eminim, raporlama sistemi geçerli dediğim gibi.

Profil mesajları gelebilir fakat mesaj sayısıyla bunu alakadar etmek ayrımcılık olur sadece.
Yahu moderatörler de insan, kimse raporlamazsa veya moderatörler yetişemezse iyi denetleme yapılamayabilir. Bakınız denetleme yapılmaz demiyorum, iyi denetlenemeyebilir diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı