Belli bir süre aralığında FPS sürekli düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

ArdaBaggins

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Sorun her oyunda oluyor. Örnek verecek olursam ekranım 144Hz CS:GO'da 250-300 civarı FPS alıyorum ama 20-30 saniyede bir FPS aniden 70-80'e düşüyor. Aynı sorun Valorant ve Rainbow Six'de de oluyor. Valorant'ta FPS'im 200 civarı Rainbow Six'de 130-140 civarında FPS düşmediği zamanlar hiçbir kasma, takılma yaşamıyorum. Ama nedense aniden FPS 40-50'ye düşüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Sistem.png
    Sistem.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 23
Sorun her oyunda oluyor. Örnek verecek olursam ekranım 144Hz CS:GO'da 250-300 civarı FPS alıyorum ama 20-30 saniyede bir FPS aniden 70-80'e düşüyor. Aynı sorun Valorant ve Rainbow Six'de de oluyor. Valorant'ta FPS'im 200 civarı Rainbow Six'de 130-140 civarında FPS düşmediği zamanlar hiçbir kasma, takılma yaşamıyorum. Ama nedense aniden FPS 40-50'ye düşüyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Isınma sorunu olabilir. Bilgisayarı bi' temizle

MSI Afterburner ile CPU ve GPU sıcaklıklarını kontrol edip atar mısınız? Sistem çok ısındığı için kendini frenliyor olabilir.

Aklıma ilk gelen problem ürün prizdeyken bir anda pil moduna geçiyor olabilir mi? Eğer mümkünse afterburner yardımıyla cpu ve gpu kullanım yüzdelerini ve çalışma hızlarını takip edin, tam düşüş anında nasıl değişiklikler oluyor not alın.

Geri
Yukarı