Ben 10 hangi sırayla izlenmeli?

yaraliordek

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bir anda ben10 izleyesim geldi. Baştan sona bitirmek istiyorum. Bir sürü seri var, hangi sırayla izlemeliyim?

Eğer kronolojik sıra istiyorsanız arka arkaya Omniverse, Classic, Alien Force arasında geçiş yapmanız gerekebilir ama daha düzgün ve çıkış sırasına göre:
Classic
Alien Force
Ultimate Alien
Omniverse

Seriyi baştan başlatan reboot var bir de fakat o 4'lemeye dahil değil.

Clasıc - alıen Force - Ultimate - omnıverse rebootta var ama ben 10 denmez ona.

Reboot serisini ben şahsen beğendim, ama hedef yaş kitlesi düşük olduğu için bu şekilde.

Eğer kronolojik sıra istiyorsanız arka arkaya omniverse, classic, alien Force arasında geçiş yapmanız gerekebilir ama daha düzgün ve çıkış sırasına göre:
Classic.
Alien Force.
Ultimate alien.
Omniverse.

Seriyi baştan başlatan reboot var bir de fakat o 4'lemeye dahil değil.

Hocam kronolojik olsa daha iyi olur. Yani hepsini tek bir serinin farklı sezonları gibi izlemek isterim, karakter gelişiminin de kronolojik olması iyi olur.

Ayrıca seriler arasında bağlantı var mı? Yoksa hepsi ayrı ayrı mi izlenmeli?

Hocam kronolojik olsa daha iyi olur. Yani hepsini tek bir serinin farklı sezonları gibi izlemek isterim, karakter gelişiminin de kronolojik olması iyi olur.

Ayrıca seriler arasında bağlantı var mı? Yoksa hepsi ayrı ayrı mi izlenmeli?
Seriler arasında bağlantı var.
Kronolojik sıraya göre izlemeyi tavsiye etmem pek çünkü dediğim gibi çok karışıyor. Mesela Omniverse 2. Sezon 3. Bölüm izledikten sonra Classic 3. Sezon 1. Bölüm izlemeniz gerekebiliyor. Kronolik sıraya göre izlemediginizde hiç bir şey kaybetmezsiniz. Siz çıkış sırasına göre izleyin.

Seriler arasında bağlantı var.
Kronolojik sıraya göre izlemeyi tavsiye etmem pek çünkü dediğim gibi çok karışıyor. Mesela omniverse 2. sezon 3. bölüm izledikten sonra classic 3. sezon 1. bölüm izlemeniz gerekebiliyor. Kronolik sıraya göre izlemediginizde hiçbir şey kaybetmezsiniz. Siz çıkış sırasına göre izleyin.

Merhaba, 2016 yılında çıkmış seri burada yok. Hikayeyle bağlantılı değil mi acaba?

Merhaba, 2016 yılında çıkmış seri burada yok. Hikayeyle bağlantılı değil mi acaba?
2016'da başlayan seri reboot olarak geçiyor. Yani kendisinden önce çıkan tüm dizi, film, oyun, kitap vb. şeyleri yok sayıyor ve evreni baştan alıyor.
Yani 2016'da başlayan serinin öncekilerle hiçbir bağı yok.

İzlemeye değer mi ve gerek var mı?
Sana bağlı. Eğer dolu dolu geçen bölümler ve ortalama sayılabilecek bir senaryo yerine çerezlik, canın sıkıldıkça açılacak bir şey istiyorsan izlenebilir. Diğerlerinin aksine Reboot'ta bölümler 10 dakika (Diğer 4 Ben 10 serisinde bölümler 20 dakika). Bu yüzden bölümler hemen başlayıp hemen bitiyor ve dolu dolu geçmiyor fakat çabuk bittiği için çok vakit çalmıyor.

Sana bağlı. Eğer dolu dolu geçen bölümler ve ortalama sayılabilecek bir senaryo yerine çerezlik, canın sıkıldıkça açılacak bir şey istiyorsan izlenebilir. Diğerlerinin aksine Reboot'ta bölümler 10 dakika (Diğer 4 Ben 10 serisinde bölümler 20 dakika). Bu yüzden bölümler hemen başlayıp hemen bitiyor ve dolu dolu geçmiyor fakat çabuk bittiği için çok vakit çalmıyor.
Aynı seneryo ve aynı bölümler ama bütün 4ben 10 228bolum rebott 228den daha azdı bölümler 10dk diye büyük bir kısım kesilmiş ztn muhtemelen izlemem aynı şeye gerek yok iyi günler ve teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı