Ben Ne Bahtsız Bir Adamım...

Geçmiş olsun. Hayattaki çizgini bozmaman dileğiyle...
Bkz: Hırsızı sallandırmak yerine eğitim, tedavi, iş imkanı sağlamak ve faydalı bireyler haline getirmek lazım (bütün suçlar da uygulamak lazım). Hırsızlık yapan kişi, ya hastadır ya da gerçekten ihtiyacı vardır. Sallandırmak, hapsetmekten pek farklı değildir ve görüyoruz ki insanlık tarihi boyunca bunun önüne geçememişiz, demek ki sistem yanlış!

Edirne'de bisikletim çalındı. Çalan veletleri suçüstü yakalayıp bisikleti ellerinden aldım. Eğer yanımda bir silah olsa şu an sizlere Metris'ten yazıyor olurdum. Hırsızları hiç sevmem.

Ne yaptın yahu... Vuracak kadar sinirlendiysen bir güzel dövmüşsündür diye tahmin ediyorum. :D

Geçmiş olsun abi, Rabb'ime havale ediyorum o emek hırsızlarını, vergi kaçakçılarını, saman altından iş yürütenleri, bir babanın, bir bireyin, bir çocuğun alın teriyle elde ettiklerini ÇALANLARI... ALLAH onlara hidayet nasip eylesin inşallah...

Onlar senin benim gibi insanlar değil ki. köpekler neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Senin bu kadar uğraştığını zenginliğini fakirliğini bilmeden hiçbirşey umursamadan kendilerini düşünen gereksizler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı