Benchmark kanalının RX 580 videosu sahte mi?

Kleith

Hectopat
Videoda RX 580, 1650S'e ciddi bir fark atıyor. Fakat eski testlere bakınca AMD kartının performansı artmamış NVIDIA'nın düşmüş. Bunu AC Odyssey oyunu örnek alarak anlatacağım.

İlk olarak ana videomuz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Assassin's Creed Odyssey:
Yukarıda attığım videoda 30 FPS altını bile görüyoruz. Fakat önceden atılmış bir test bırakıyorum aşağı.

Very High için 6:20'yi açabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun sebebi nedir? Bu kart alınmamalı mı? Çıkmazın dibindeyim.

RX 480 4GB kullanıyorum ultra high ayarlarda 34 FPS aldım ortalama. Bence ilk testteki 1650 super sisteminde problem var inanın o kadar düşüş yaşamazsınız VRAM eksikliğinde bu oyunda. Diğer oyunlar için ihtimal verilebilir mesela shadow of war'da 10 GB VRAM öneren ayarlarda oyunu açtığımda sadece takılmalar oluyordu onun dışında 60-70 FPS'te oyun devam ediyordu.

Kimse konuyu okumamış anlaşılan. İki ay önce 50 60Fps alan kart şuan neden 30 Fps altı görüyor diye soruyorum en temelinde.

Kimse konuyu okumamış anlaşılan. İki ay önce 50 60Fps alan kart şuan neden 30 Fps altı görüyor diye soruyorum en temelinde.
Problem videolarda VRAM'den kaynaklı olduğu görülüyor ve dikkat çekiliyor ve böyle bir olay varsa genel olarak yoktur o kartta ya da o oyunda vardır.

Sistemler, sıcaklık değerleri, driver sürümleri ve diğer sürümler aynı değil, ayrıca bu tür testler ne kadar güvenilir bilinmez.

Sistemler, sıcaklık değerleri, driver sürümleri ve diğer sürümler aynı değil, ayrıca bu tür testler ne kadar güvenilir bilinmez.
Bu testlere göre yaklaşık %30 daha düşük FPS almam lazım ancak bizim gibi kullanıcıların sistemlerini yazarak attıkları bire bir oyun performans testlerinde gerçek performansları görebiliyorum. Bu videoda ki FPS değerlerini tam olarak alıyorum sistemim neredeyse birebir buradakiyle ancak diğer testlere bakınca bu sadece FPS göstererek karşılaştıran videolar oluyor genellikle, sanki uyduruluyormuş gibime geliyor gösterilen FPS'ten çok daha yüksek veya düşük alıyorum ki iddia edilen testlerde kullanılan işlemci ve belleği de hesaba kattığım halde.

Geri
Yukarı