Benchmark sonuçlarına göre RX 590'da problem var mı?

Sayfax

Centipat
RX 590/Ryzen5 2600 ile yaptığım benchmark testlerinden sadece RX590 zayıf not aldı. Aslında en güvendiğim parçaydı çok anlamıyorum o yüzden ekran kartınımda bir problem mi var yoksa olması gereken mi bu emin olamadım. Sıkıntı varsa yazarsanız sevinirim.
Benchmark.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalamanın üstünde bir sonuç çıkmış. Normal. Saat hızları seninle aynı olan kişiler, maksimum %62 civarında bench değerleri almış. Bu puanlamada diğer sistem bileşenlerinin etkisini de hesaba kattığımızda kartta sıkıntı yok. %70'lere çıkanlar ise, hep overclocklu kartlar.

Örneğin, bu kişinin ekran kartı değerleri seninle aynı ve aranızda ciddi bir fark yok.

12314.JPG

Son düzenleme:
RX 580 sahibiyim, 15-20 gün kadar önce benim de yapmış olduğum benchmark testlerinde %74-75 arasında değerler alıyordum, dün ve bugün bir kaç kez yapmış olduğum testlerin tamamında en fazla %57-58 değerlerini aldım.
%74-75 değerler alıyorken, sebepsiz yere bu değerlerin %57-58'lere düşmesi beni oldukça şaşırttı, bu düşüşün sebebinin neyden kaynaklandığını bilmiyorum fakat, benchmark'ın GPU lar için puan verme sisteminin ve kriterlerinin bir şekilde güncellenmiş olabileceğini düşünüyorum.

Hayır normal. Bu kart en yüksek %71 almış zaten. Sizinki ortalama.

RX 580 sahibiyim, 15-20 gün kadar önce benim de yapmış olduğum benchmark testlerinde %74-75 arasında değerler alıyordum, dün ve bugün bir kaç kez yapmış olduğum testlerin tamamında en fazla %57-58 değerlerini aldım.
%74-75 değerler alıyorken, sebepsiz yere bu değerlerin %57-58'lere düşmesi beni oldukça şaşırttı, bu düşüşün sebebinin neyden kaynaklandığını bilmiyorum fakat, benchmark'ın GPU lar için puan verme sisteminin ve kriterlerinin bir şekilde güncellenmiş olabileceğini düşünüyorum.
Yeni ürünler çıkınca eskilerin yüzdesi düşüyor. Çünkü onlar da kıyaslamaya giriyor. Super serisi ve RX 5700 XT'nin çıkması puanları etkiledi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı