Beni dolandıranı dolandırdım

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, an itibarıyla sona Eren bir dolandırıcılık hikayesini paylaşmaya geldim. Instagram'da öylesine dolaşırken karşıma epinkolik diye bir hesap çıktı. Hesap normal fiyatının çok altına oyun satıyordu. Merak edip bir oyun almak istemiştim onu da alayım şunu da alayım derken dünyadaki en büyük aptallığı yapıp 400 TL alışveriş yaptım. Ödemeyi banka ibanına yapıp açıklamasını boş bırakıyorduk. Açıklamayı boş bırakmayı vergiden muaf kalmak için vs diye düşündüm ve pek umursamadım. Denilen gibi dekontu gönderdiğimde bana aşırı gecikmeli de olsa mail ve şifre verdi. Girdiğimde iki aşamalı doğrulama ile karşılaştım. Bilgilerin değiştirmenin yasak olduğunu hesabın ömür boyu garantili olduğunu söyledi kendileri. Sonrasında hesaba giriş yaptım oyunları oynadım. Yaklaşık iki gün sonra PSN'den çıkış yapıldı uyarısıyla karşılaştım. Beyefendiye yazdım ancak dönüş alamadım bir türlü. Sonrasında epinkolik isimli hesabı dondurdu. Bugün hesabı yeniden aktif ettiğini gördüm. Ve bunun üzerine ikinci hesabımdan GTA V almak istediğimi söyledim. Alışverişi ve para gönderişini tamamen başka hesaplardan başka isimler üzerinden yaptım yakalanmamak için. 77 TL dediği GTA V için 67 TL gönderdim ve işin sonunda bana aynı mail fakat farklı şifre ulaştırdı. Hesaba bu sefer PS4'den değil PC'den giriş yaptım. Ve ilk işim iki aşamalı doğrulamayı kapatmak oldu. Sonrasında sırayla şifre mail numara vs. değiştim. Sonrasında bu durumu fark ettiğinde beni hesap recovered edilecektir 6 saat içinde artık ömür boyu banlısınız gibi cümleler kurdu. Umursamadım. Son yazdığı mesajlara cevabım ise "PSN kullanım koşullarında açıkca yazdığı üzere hesap alım satımı veya kiralaması tamamen yasaktır bir şey yaparsanız ban yiyen siz olursunuz" dedim. (hesap alımının yasak olduğunu dolandırıldığımı ilk fark ettiğimde PSN yetkililerine ulaşmıştım ve onlardan öğrenmiştim)

2. kez aldığım sırada hesabı kendi üzerime geçirdim. Adamın erişimi kesildi.
Düzeltme: Hesap geçmişinde illegal bir şekilde kullanıldığı için (PSN yetkililerine şikayet etmiştim) kalıcı olarak askıya alındı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı