Benim gibi virüs takıntısı olan var mı?

Hocam sizdeki tipik bir OKB belirtisidir. Obsesif kompulsif bozukluk yani. Bu durumu doktora anlatmanız lazım. Başka şekillerde kendini göstermeye ve hayatınızı iyice zorlaştırmaya başlamadan bu adımı atmanızı ve bir profesyonelden destek almanızı öneririm. Çünkü uykunuzu, günlük hayatınızı etkilemeye başlamışsa bir problem vardır. Bu takıntınız üzerinden psikolojik sağlığınız adına önemli bir tespit yapmış olabilirsiniz.

1615962006990.png

Şunun gibi bir şeye tıklamadığınız sürece ve epostaları gönderen adrese dikkat ettiğiniz sürece virüs riski çok azalıyor zaten. Ha crack kullanıyorum dersen, aç virustotal.com u. Orada 40 50 belki daha fazla antivirüs tarıyor o dosyayı.

Takıntı yapmaya gerçekten gerek yok artık virüs ile gerçeği ayırt etmek çok kolay.

Arkadaşlar merhaba herkese iyi geceler dilerim şöyle kısacık bir şeyler yazmak istedim.

Öncelikle kendimi kısaca tanıtayım, ismim derviş 23 yaşında Nevşehir de doğmuş büyümüş birisiyim. Yıllardır bilgisayar ile iç içe geçmiş bir hayatım oldu. Hobi olarak yeni müzik aletleri öğrenmeye çalışırım ve şu anda biraz gitar orta derecede darbuka ve biraz da mey çalıyorum.

Konuya şöyle gireyim, benim virüs takıntım var. Yıllardır sıkı Kaspersky kullanıcısıyım(telefon PC) ama nedense hiçbir şekilde tatmin olamıyorum. Sabah kalktığımda ilk işim maillere bakmak sosyal medya hesaplarımı kontrol etmek oluyor.

Bilgisayarda sürekli haftada bir kez veya iki kez taratma yapıyorum ama nafile, hiçbir şey bulmuyor ama ben bunu kafama anlatamıyorum sanki sürekli bir şeyler olacak gibi hissediyorum ve bazen gece uyumadıgım oluyor.

Şöyle çevreme baktığımda antivirüs programı kullanan kişi sayısı çok az ama elimden geldiğince kullanmaya teşvik ediyorum. Ama gel gör ki bu arkadaşlar bu konuyu hiç kafaya takmiyorlar ve de hiç bir şey olmuyor.
Bazen kendime soruyorum onlar mı bilinçli kullanıcı yoksa ben mi

Bu konuda yardımcı olacak veya fikir sahibi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Düzenleme: Tüm hesaplarda iki faktör kullanıyorum.
Düzenleme 2: maalesef o kadar param olmadığı için Kaspersky ücretsiz sürümünü kullanmam gerekiyor ki zaten 30 günlük süresi bitmeden ayda 2 kere format atıyorum
Ayda 2 defa format atma diskin ömrünü yiyorsun.
Hocam korsanı bile dikkatli indirirseniz virüs girmez zaten(özendirmiyorum korsana yanlış anlaşılmasın), siz tarayıcınıza ve bilgisayarınıza gerekli programları/eklentileri kurduktan sonra bir şey olmaz.
Siz bilinçli kullanıcısınız ama (affınıza sığınıyorum) biraz da paranoyak kullanıcısınız hocam :D.
Çok takmayın :).

İnternetten saçma sapan dosyalar indirmediğiniz sürece anti virüse bile gerek yok bence siz biraz fazla paranoyaksınız.

Geri
Yukarı