BENQ 21,5 GW2270H Siyah Renklerde Bozulma Sorunu

Özgün Dalar

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda yeni bir sistem topladım, hatta onun konusu da var burada. Bu monitörü aldım. Canlı renkleri, parlaklığı çok hoş fakat siyah renklerde bir karelenme ve bozukluk var. Garip olan ise bunun resimlerde değil videolarda ve bazen de oyunlarda olması. Hiçbir anlam veremedim ama size şu bilgileri de vereyim;
  • Ekran kartı sürücülerim tümüyle güncel ve modeli GTX 1070.
  • Videoları bilgisayarıma indirip yine denedim, sonuç aynı.
  • Videodan değil çünkü başka monitörlerde denendi ve zaten eskiden de izlediğim videolar bunlar.
  • Monitörün tuşlarından her şeyi sıfırla ayarını da uyguladım, bir şey değişmedi.
  • Monitörü aldığım yerdeki teşhir ürününde aynı video denendi, sıkıntı yok.
HDMI kablomdan mı acaba? Ekran kartı arızası olsa daha da belirgin ve kötü şeyler olup, resimlerde ve fotoğraflarda da olmaz mı? Yoksa basitçe monitör mü arızalıdır ? Sorunun fotoğraflarını koyuyorum net olsun diye.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
4K 60FPS Bir video ile deneyiniz; Şu video uygun olucaktır [TIKLA]
- Bunda da görüntü de sıkıntı varsa monitör de sorun var demektir garantiye yollamanız gerekebilir.
- Eğer attığım video'da görüntü kötü değil iyi ise, daha karmaşık bi sorun vardır.

Ek çözümler:
-> Monitör ve PC arasındaki kabloyu daha kaliteli bir kablo ile değiştirin. Yada başka HDMI ile deneyin.
-> PC'niz'e hiç format attınız mı? Sorun devam etti mi attıysanız?

Buna benzer sıkıntı yaşamıştım, kabloyu değiştirdiğimde sorun çözülmüştü, Beyaz ve sarı tonlarında kayma oluyor gibiydi, sorun kablomda çıkmıştı.

İzlediğin video'yu açtım, eski bir video yada kaliteli değil siyahlar bende de aynı gözüküyor. Yine de kabloyu dene sen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı