BenQ EX2510 için hangi Display Port kablosu alınmalı?

Sec61

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
Merhabalar. MSI GTX 1070 ekran kartım var ve BenQ EX2510 monitörünü almayı düşünüyorum. Uyumluluk sıkıntısı yaşamamak için hangi Display Port kablosunu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ekran kartınız DP 1.4 sürümünü destekliyor ama almayı düşündüğünüz monitör DP 1.2 sürümünü destekliyor. Dolayısıyla sizin DP 1.2 sürümlü bir kablo almanız gerekiyor. Size önerdiğim kablo ise aşağıdaki linkte bulunuyor.

Merhaba. Ekran kartınız DP 1.4 sürümünü destekliyor ama almayı düşündüğünüz monitör DP 1.2 sürümünü destekliyor. Dolayısıyla sizin DP 1.2 sürümlü bir kablo almanız gerekiyor. Size önerdiğim kablo ise aşağıdaki linkte bulunuyor.

Teşekkür ederim. DP 1.4 kablo alırsam herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyım / gecikme, input lag vs. artar mı ?

Teşekkür ederim. DP 1.4 kablo alırsam herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyım / gecikme, input lag vs. artar mı ?
Hayır, kesinlikle bir uyum sorunu yaşamazsınız. Monitörünüz DP 1.2 sürümlü olduğu için, DP 1.4 kablo da almış olsanız, yine de DP 1.2 olarak çalışacak. Yani cebinizden gereksiz yere bir mebla çıkmaması adına DP 1.2 önermiştim. Ama siz dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz tabi ki. DP 1.4 kablo alırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Eğer satın alırsanız, ileriye yönelik yatırım da yapmış olursunuz aslında. Yine de tercih sizin tabi. Saygılarımla..

Merhaba,

Hüzeyfe Daymaz zaten en az bizim yapabileceğimiz kadar iyi ve net bir şekilde açıklamış.

Monitör bağlantı sistemlerinde ekran kartı portunuz, kablo ve monitör giriş portu arasındaki bağlantıda kullanılan teknolojide en düşük versiyon ne ise, tüm sistem o versiyon üzerinden çalışmaktadır.

Örneğin ekran kartı çıkışınız DP 1.4, monitör girişiniz 1.2 ve kablonuz 1.4 destekliyor. Bu kurulumda sistem 1.2 üzerinden çalışacaktır. Diğer bileşenlerin 1.4 olması bir zarar ya da fayda oluşturmamaktadır.

Bu konuda herhangi bir problem yaşarsanız [email protected] adresinden bize yazabilirsiniz.

Ürünlerimize olan ilginiz için çok teşekkür ederiz :)

Merhaba,

Hüzeyfe Daymaz zaten en az bizim yapabileceğimiz kadar iyi ve net bir şekilde açıklamış.

Monitör bağlantı sistemlerinde ekran kartı portunuz, kablo ve monitör giriş portu arasındaki bağlantıda kullanılan teknolojide en düşük versiyon ne ise, tüm sistem o versiyon üzerinden çalışmaktadır.

Örneğin ekran kartı çıkışınız DP 1.4, monitör girişiniz 1.2 ve kablonuz 1.4 destekliyor. Bu kurulumda sistem 1.2 üzerinden çalışacaktır. Diğer bileşenlerin 1.4 olması bir zarar ya da fayda oluşturmamaktadır.

Bu konuda herhangi bir problem yaşarsanız [email protected] adresinden bize yazabilirsiniz.

Ürünlerimize olan ilginiz için çok teşekkür ederiz :)
Ayrıntılı ve net bir şekilde anlatımınız için, ayrıca beni de desteklediğiniz için çok teşekkür ederim BENQ 😊👍

Yeni konular

Geri
Yukarı