BenQ EX2510S vs BenQ EX2710Q

Bütçe
10.000

Kinto

Femtopat
Daha fazla  
Ex2510S 280 nits Free-Sync 1.2DP var o yüzden bütün özellikleri açamam diye düşünüyorum ve EX2710Q parlaklık 250 nits 1.4 DP ile daha iyi olacağını düşünüyorum önerilere açığım kafam allak bullak oldu. BenQ yetkililerine yazdım HDMI 2.0 ile HDR10 açabilirsiniz dedi ama DisplayPort daha iyi olduğunu biliyorum.
Monitörde aradığım özellikler: HDR10 IPS yüksek Hz çünkü 75Hz 5ms monitör kullanıyorum gözlerim 2 saatten sonra ağrımaya başlıyor.
Sistemim:
Intel Core i5 12400F İŞLEMCİ

ASUS Prime H610M-K ANAKART

ASUS GeForce RTX 3060 Ti Dual WHITE OC EKRAN KARTI

Goodram 16 GB (2x8GB) IRDM Pro 3600MHz RAM

ASUS TUF Gaming GT301 MID Tower KASA

ASUS TUF Gaming 550B 550W 80+ Bronze 135mm PSU

Goodram 512 GB PX500 GEN3x4 M.2 NVMe SSD

EX2510s kullanıyorum bu seviyedeki monitörlerin HDR'ı göz acıtmaktan başka işe yaramıyor. Kaç inç istediğine göre al.

EX2510s kullanıyorum bu seviyedeki monitörlerin HDR'ı göz acıtmaktan başka işe yaramıyor. Kaç inç istediğine göre al.
memnun musun peki il başta ex2510S almayı düşünüyorum ama dp 1.2 olunca bi düşüneyim dedim önerin falan var mı?
Gözümü ağrıtmamasını istemiyorum ghosting de olabilir emin değilim.
Donanımlı Olmasını istiyorum.

memnun musun peki il başta ex2510S almayı düşünüyorum ama dp 1.2 olunca bi düşüneyim dedim önerin falan var mı?
Gözümü ağrıtmamasını istemiyorum ghosting de olabilir emin değilim.
Donanımlı Olmasını istiyorum.

DP 1.2 ve 1.4 arasındaki tek fark 4K performansı, bu monitör 1080p. Memnunum bu bütçedeki en kusursuz monitör diyebilirim.

DP 1.2 ve 1.4 arasındaki tek fark 4K performansı, bu monitör 1080p. Memnunum bu bütçedeki en kusursuz monitör diyebilirim.
Dp 1.2 de hdr açılmıyor diye biliyorum? Hdmi 2.0 da açılıyor ama freesync desteği gelmiyor ondan bahsediyorum.
Ama bu dediklerimizden yola çıkarak almayı daha da çok düşünmeye başladım.

hdr özelliğini açabiliyor musun peki kusura bakma çok soru sordum ama başka hiçbir yerde bulamıyorum.

Son düzenleme:
Dp 1.2 de hdr açılmıyor diye biliyorum? Hdmi 2.0 da açılıyor ama freesync desteği gelmiyor ondan bahsediyorum.
Ama bu dediklerimizden yola çıkarak almayı daha da çok düşünmeye başladım.

hdr özelliğini açabiliyor musun peki kusura bakma çok soru sordum ama başka hiçbir yerde bulamıyorum.

Tabii ki açabiliyorum.

BenQ-EX2710Q aldım 2 gündür kullanıyorum, önceki monitör kavisli msi 27 inç 144 hz full hd monitördü, 2k ips ekrana geçince gözlerim şenlendi, üzerinde ki ses sistemi de güzel, tek sıkıntı kutı içinden yanlış kablo çıkıyor, amazon üzerinden almıstım, arena bilgisayar çıkıslıymıs ürün, iletişime geçtim düzgün kabloyu ertesi gğn kargoladılar..

BenQ-EX2710Q aldım 2 gündür kullanıyorum, önceki monitör kavisli msi 27 inç 144 hz full hd monitördü, 2k ips ekrana geçince gözlerim şenlendi, üzerinde ki ses sistemi de güzel, tek sıkıntı kutı içinden yanlış kablo çıkıyor, amazon üzerinden almıstım, arena bilgisayar çıkıslıymıs ürün, iletişime geçtim düzgün kabloyu ertesi gğn kargoladılar..
İlk başta bende almayı düşünüyordum ama pahalı geldiği için ex2510S alacağım.

Merhaba. Bende daha yeni EX2710Q aldım. Bu seviyedeki monitörlerin HDR'ı göz acıtır derken tam neyi kastettiniz? HDR açılmaması mı gerekiyor benim de aldıktan beri gözlerimi ağrıtıyor.

Geri
Yukarı