BenQ GW2270 vs Viewsonic VA2210-MH

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Dahili hoparlörü zaten sizi tatmin etmez ama sırf IPS olduğu için Viewsonic'i tercih etmelisiniz bence. Samsung-Iphone karşılaştırması gibi olmuş bana kalırsa :)

Şu an 2+1 hoparlörüm var ancak sol taraftaki hoparlör çalışmıyor. Yani hoparlörün ses kalitesinden çok var olması bile artı benim için. :D Epey arada kaldım şu an.

6 bit + FRC vs True 8 bit karşılaştırmasında ikisi de panel olarak tercih edilebilir. Monitörlerde kullanılan panellere göre bu bit olayı da değişkenlik gösterebiliyor. Gözle görmeden teknik özellikler üzerinden konuşmayı bu karşılaştırmada doğru bulmuyorum bu sebeple. Dahili hoparlör gibi ekstra durumlar senin için önemliyse Viewsonic alınabilir.

Benim tercihim BenQ olurdu sanırım.

IPS panel tabii ki çok hoş ama VA panel siyahlarda bence daha iyi performans veriyor, IPS paneldeki IPS glow, ışık sızması gibi durumlardan dolayı. Ben de BenQ modelini tercih ederdim.

Peki ne sebeple BenQ olurdu?
Kendimi senin yerine koyuyorum. PS4 için özel monitör alınıyorsa çoğunlukla oyun amaçlı tercih yapılır. VA panelin siyah ve beyazlardaki performansını IPS'ye göre daha çok beğeniyorum. Ayrıca IPS panelin renk canlılığı, Arcade oyunlarda parlaklık azaltsam bile benim gözümü yoruyor. VA panel kullanıyorum şu an ve o renk doygunluğunu yakalamış durumdayım.

Not: Üstteki yorumu kendime göre yaptım. Başka birinin gözünü yormuyor olabilir.

Bir diğer etken ise ürün yorumları ve kendim monitörü test etmiş olmam. Ürünün geri dönüşleri iyi ve kendim gözle gördüğümde de bu fiyatta rakipsiz olduğunu ve çoğu amaca ortak hizmet ettiğini düşünüyorum.

5 MS diye tercih etmeyip, TN panel alanları gördükçe üzülüyorum.

Şu an TN panel kullanıyorum. Renk konusunda çok eksik olduğunu söyleyemem çünkü IPS veya VA deneyimlemedim. O sebeple panelin bana olumsuz getirisinin olacağını düşünmüyorum. TN bile alsam daha iyi gelecektir. Sorum şu ki hoparlör ve IPS panel için VS alınır mı? Açıkçası BenQ'nun daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki VS daha pahalı olmak için yeterli özelliğe sahipken daha ucuz.

BenQ'i ben de daha kaliteli buluyorum.
Şöyle ki VS daha pahalı olmak için yeterli özelliğe sahipken daha ucuz.
Burası da şüphe uyandırmıyor değil. Şimdi bu IPS panellerde kendi içinde ayrıldığı için hangi kalite kullanıldığını bilemezsin. Fiyatına göre düşünürsek alt seviye olduğu görünüyor. Yani IPS panel alıyorum derken ne almışım ben dedirtmesin. Kendim şahsen canlı görmedim monitörü. Bu konuda yorum yapamam.

Kaliteye de önem verdiğim için BenQ + hoparlör alıp kullanırdım. İstersen VS al, bir süre dene. Beğenmezsen iade edersin 14 gün içinde. Biraz uğraştırır ama gözün arkada kalmaz en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı