BenQ mobıuz EX2510s FreeSync kapanıyor

ssre

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Geçtiğimiz günlerde EX2510s aldım ve çok beğendim ancak G-SYNC ile ilgili sorun yaşıyorum. Bu özelliği aktif etmek için Paugge 1.2 VESA sertifikalı DP kablo aldım taktım ve NVIDIA denetim masasında G-SYNC ayarları çıktı ve monitörümdede FreeSync on oldu sonra bir oyuna girdim ve monitörden mod değiştirdim (FPS - RPG vs. gibi ) bir anda FreeSync off oldu ve G-SYNC'de NVIDIA Denetim Masası'ndan kayboldu sonra yeniden başlattım vs. kablonun yerini değiştirdim falan ama nafile. DDU yaptım 2-3 driver denedim son versiyon dahil ancak değişen bir şey olmadı sonra monitörün fişini çektim tekrar taktım bir baktım FreeSync aktif oldu tabii ben yine mod değiştirdim denemek için yine off oldu. Bazen fişi çekip takınca geliyor ama genelde işe yaramıyor sorunu tam tespit edemedim. RTX 3090 ekran kartım var ve 3060 Ti ile de denedim aynı şeyler oldu ilkinde geliyor mod değiştikten sonra off oluyor ve geri getirmek bildiğiniz işkence, sonra kablomu başka arkadaşta denedim başka monitör ile gayet düzgün sorunsuz yani kablo ve ekran kartlarında hiçbir sorun yok bu arada monitörde FreeSync oto açılıp kapanıyor siz manuel bir müdahalede bulunamıyorsunuz neden böyle yaptılarsa o da ayrı bir soru işareti. Bu sorunu nasıl aşabilirim öncelikle @BenQ Türkiye ve siz değerli üyelerden yardım bekliyorum teşekkürler.
PC
AMD Ryzen 5 5600X -16 GB RAM - Gigabyte RTX3090 - ASUS Prime B550M-A Wi-Fi - 1TB SSD

Son düzenleme:
Ben de yeni silaris verdim ama benq Türkiye n vidi gsync desteği yok diye mail atmış 6eni gördüm gelene kadar araştıracağım aktif olmazsa iade etmeyi dusu uyirum

Selamlar, aynı monitörden almayı düşünüyorum. Benim ekran kartımda nvidia gtx1650 sorun çözüldümü. Monitörden memnun musunuz?

Bir diğer seçeneğim de bu ikisi arasında kaldım ancak bu freeasync olayı kafamı çok kurcalıyor. Bu kadar para ödediğimiz birşeyin tüm özelliklerini kullanabimemiz gerekiyor sonuçta :D

Sorun çözüldü. monitörden memnunum ancak çok fazla monitörden anlamam o yüzden renk vs. gibi detaylı şeyler söyleyemem görüp inceleme şansınız varsa bakıp karar vermenizi tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı