BenQ R-56 Joybook dizüstü bilgisayar

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soruma geçmeden önce size sistemimi söyleyeyim. BenQ R-56 Joybook modelli bir dizüstü bilgisayarım var. Intel Core 2 Duo T7250, nVidia GeForce 8400M, 3 GB DDR2, 160 GB SATA ve işletim sistemi de Windows XP. 1. Ekran kartımın kötü olduğunun farkındayım. Değiştirmek istiyorum. Acaba değişmesi mümkün müdür? Eğer değişiyorsa bu sisteme uyacak son çıkan oyunları rahatça oynayabileceğim bir kart söyler misiniz? Bütçem 1000 TL. Eğer ekran kartı değişmiyorsa performansını yükseltmenin bir yolu var mıdır? 2. Herkesin İşletim Sistemi Windows 7 iken benim ki Windows XP. Windows 7 kurarsam bilgisayarı kasar mı? Arkadaşlarım kasacağını ve performansın düşeceğini söylediler. 3. Sabit Diskin boyutu yetersiz. 160 GB yetmiyor. Eğer sabit disk de değişebiliyorsa bana 500 GB kapasitesi olan bir disk önerebilir misiniz?

Dizüstü bilgisayarının ekran kartı kesin değişir diyemem. Açıp bakabilirsin, eğer erkan kartı Mini PCI Express slotuna takılı ise 8600M GT ile değişir. Performans için sürücüleri güncelle ve cihazı prize takılı iken oyun oyna. Arkadaşların bilgisayardan anlamadan ahkâm keseceklerine alıp ellerine bir iki bir şey okusunlar. Windows 7 kur, performansa şaşıracaksın. Ayrıca bundan sonra Windows 7’nin performansı ile ilgili şüphe içeren soruları salakça sorular kısmına koymayı düşünüyorum. Windows 7 bu denli performanslı! Sabit Disk tavsiyem WD5000BEVT olacaktır.

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı