BenQ RL2240H Monitöre Overclock Yapma

maninblack

Hectopat
Daha fazla  
Merbaha,
Ben Monitörümü overclock yapıp yenileme hızını arttırmak istiyorum. Ama yeni çözünürlük eklerken ayarlanması gereken özellikler var. Bunlara ne değer vericeğimi bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

1.png 2.png

Son düzenleme:
Merbaha,
Ben Monitörümü overclock yapıp yenileme hızını arttırmak istiyorum. Ama yeni çözünürlük eklerken ayarlanması gereken özellikler var. Bunlara ne değer vericeğimi bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 135427 Eki Görüntüle 135428
Yardım edebiliriz tabii ki. Yenileme hızı kısmına istediğiniz değeri veremezsiniz. Yükseklik ya da genişlik kısmına ise 1920x1080'den fazla bir çözünürlük destekleyeceğini sanmıyorum. Sizin bu işlemi yaparak monitörden beklentileriniz nelerdir ?

Suan ki yenileme hızı 60hz ben 70hz yapmak istiyorum mümkün degil mi,çözünürlük tamamda diğer gelişmiş ayarlarda pixel özellikleri onlar hakkın bi fikrim yok

İnternette biraz araştırdımda,anlatılan konularda nvdia denetim panelinde nasıl yapılacagını göstermişler,orada sadece çözünürlük ve yenileme hızı hariç diğer özellikler otamatik olarak ayarlanıyor ama burada manuel olarak yapmam lazım

Suan ki yenileme hızı 60hz ben 70hz yapmak istiyorum mümkün degil mi,çözünürlük tamamda diğer gelişmiş ayarlarda pixel özellikleri onlar hakkın bi fikrim yok
Pixel hakkında olanları kurcalaman Full HD TV'den UHD görüntü beklemek olur bir nevi o yüzden Pixel ile ilgili olanları kurcalamana gerek yok. 60 Hz'den 70Hz'e çıkarabilir misin çıkarırsın Nasıl mı ?. Masa üstünde sağ tıkla görüntü ayarlarına gir oradan görüntü bağdaştırıcı özellikleri olur oraya gir ve üstten ''Monitör'' kısmına geçerek Hertz (HZ) seçimi yapabilirsini.

Yapmak istediğim özel bir görüntü ayarı yokta sadece yenileme hızını arttırmak istiyorum diğer ayarlarıda girmem lazım onların default ayarlarını bilmiyorum.

Monitörü 70 Hz'e Overclock Etmek
Su konuda detaylı ve güzel biçimde anlatılmış ama oradaki özelliklerin bazılarını eşleştiremedim bendekileriyle

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı