BENQ RL2450H Ekranda Siyahlık

vReply

Hectopat
Daha fazla  
IMG-20191120-WA0000.jpg

Resimde gördüğünüz gibi PC actiğinda monitör bu sekilde kaldi. Ne yaptiysam düzelmedi. Yuksek ihtimal alt LED'lerde problem oluştu.

Kendim HDMİ kullaniyorum. Kabloyu degistim. Güç kablosunu degistim. HDMİ yerine DVI kullandim. Sorun duzelmedi.

Ne yapmam gerekir? Daha önce boyle bir sey yaşadiniz mi?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 461802

Resimde gördüğünüz gibi PC actiğinda monitör bu sekilde kaldi. Ne yaptiysam düzelmedi. Yuksek ihtimal alt LED'lerde problem oluştu.

Kendim HDMİ kullaniyorum. Kabloyu degistim. Güç kablosunu degistim. HDMİ yerine VGA kullandim. Sorun duzelmedi.

Ne yapmam gerekir? Daha önce boyle bir sey yaşadiniz mi?
Dediğiniz gibi alt ledler mefta olabilir. Fakat inverter devresine de bir bakmak lazım. Anlamıyorsunuz bir elektronikçi veya televizyoncu ya götürün.

Dediğiniz gibi alt ledler mefta olabilir. Fakat inverter devresine de bir bakmak lazım. Anlamıyorsunuz bir elektronikçi veya televizyoncu ya götürün.

Monitor tamir etmişliğim var. İçini acip kontrol edebilirim. Ama tam olarak nerden kaynak olduğunu kestiremedim. Bir anda gitti.

Monitor tamir etmişliğim var. İçini acip kontrol edebilirim. Ama tam olarak nerden kaynak olduğunu kestiremedim. Bir anda gitti.
Zaten elektronik elemanlar bi anda gider bi anda geri gelir yavaş yavaş gidip geleni hiç görmedim, siz içini açın patlak çatlak var mı kontrol edin elemanlarda.

Anladim. Kontrol edip bakalım.
Bugün kompile monitörü açtım. Herhangi bir devre elemaninda yanma, patlama vs. birşeyle karşılaşmadım.

IMG-20191120-WA0004.jpg

IMG-20191120-WA0005.jpg

IMG-20191120-WA0003.jpg

IMG-20191120-WA0001.jpg

Sadece güç devresinde bir kisminda hafif kararma vardi. Kablolari kontrol ettim. Tozunu aldim. Kontak spreyle iyice temizledim. Sonra düzeldi. Ama yüksek ihtimal tekrardan bu sorun baş göstercek.

Dün pc kapatip tekrar açtiğimda bu sorun başlamıştı. Herhangi bir devre elemani çok ısındığından problem verdi. Soğuyunca da düzeldi. Tekrar arizaya düşerse yine iş başa düşcek. Buraya da gelişmeleri sizlerle paylaşırım.

Son düzenleme:
Anladim. Kontrol edip bakalım.
Bugün kompile monitörü açtım. Herhangi bir devre elemaninda yanma, patlama vs. birşeyle karşılaşmadım.

Eki Görüntüle 461942

Eki Görüntüle 461943

Eki Görüntüle 461944

Eki Görüntüle 461945
Sadece güç devresinde bir kisminda hafif kararma vardi. Kablolari kontrol ettim. Tozunu aldim. Kontak spreyle iyice temizledim. Sonra düzeldi. Ama yüksek ihtimal tekrardan bu sorun baş göstercek.

Dün pc kapatip tekrar açtiğimda bu sorun başlamıştı. Herhangi bir devre elemani çok ısındığından problem verdi. Soğuyunca da düzeldi. Tekrar arizaya düşerse yine iş başa düşcek. Buraya da gelişmeleri sizlerle paylaşırım.
Eliniz bu işlere yatkınmış hemen gerekli temizlikleri yapmışsınız, eğer güç devresinde arıza bu sorunu elektronikçi arkadaşlar çözebilir, yeter ki panelde arıza olmasın.

Tekrardan karartilar oluştu. Panelde sorun var. Sanırım. Panelin tamiri felan olur mu? Bir kaç gün içersinde tekrar içini açcam. Ne gibi uygulama yapmam gerekir?

Tekrardan karartilar oluştu. Panelde sorun var. Sanırım. Panelin tamiri felan olur mu? Bir kaç gün içersinde tekrar içini açcam. Ne gibi uygulama yapmam gerekir?
Panel ışıklandırma olarak flörasan veya LED kullanıyor ise uygun ışıklandırma sistemini değiştirmek çözüm olur fakat panel sayfaları arasında bozukluk var ise tamiri yok gibi birşey.

Panel ışıklandırma olarak flörasan veya LED kullanıyor ise uygun ışıklandırma sistemini değiştirmek çözüm olur fakat panel sayfaları arasında bozukluk var ise tamiri yok gibi birşey.

Anladım. Hatta youtube uzerinden birde video buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sekilde sorunu çözebilirim. Umarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı