BenQ RL2455 Yenileme Hızını 75Hz Üzerine Çekmek Mümkün mü?

Elina_089

Kilopat
Monitör: BenQ RL2455
Link: BenQ RL2455 24" 1ms 75Hz (Analog+ DVI + HDMIx2 ) Full HD Fiyatı
Sistemim: Gigabyte AB350 Gaming-R5 1600-MSI RX580 GX 8G-3000MHz CL15 1x16

Başlıkta 75Hz yazmasına rağmen monitör ilk geldiğinde 60Hz idi. Birkaç hafta içerisinde radeon ayarlarıyla oynayarak 75Hz ayarını açmıştım. Ekranın akıcılığında ve siyah/koyu renklerde gözle görülür bir gelişim oldu. Bundan sonra daha da yüksek bir yenileme hızına almayı denemek aklıma gelmemişti.

Son günlerde OC işine merak saldım, monitörü 80 Hz de test etmeye karar verdim. Radeon ayarlarından 80 Hz ayarlarını ekleyip monitör ayarlarında seçince ekranım karardı ve monitörün sağ tarafından "Out Of Range!" erroru geldi. Monitörün bir yenileme hızı kilidi var anladığım kadarıyla. Daha yüksek Hz almam mümkün müdür? (ve güvenli midir?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemleri uyguladıktan sonra 66Hz kullanabilirsiniz.

• Masaüstüne sağ tıklayıp Radeon Ayarları seçeneğine tıklayıp Radeon Ayarları uygulamasını açın.
  • Buradan Ekran sekmesine geçin.
  • Buradan yanında + ibaresi olan Oluştur butonuna tıklayın.
  • Eğer çift ekran varsa tazeleme hızını yükselteceğiniz ekranı seçin.
  • Sonrasında sözleşmeyi kabul edin.
  • Burada Yenileme Hızı (Hz) ayarını artırıp daha sonra sağ üstten Kaydet butonuna tıklayarak bir profil oluşturabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra Radeon Settings, söz konusu ayarların uyumluluğu kontrol edecek ve eğer monitörünüz için uygun ise Özel Çözünürlükler altına kaydedecek.
Aynısını yaptım, Yani 66Hz'de şuan da teşekkürler.

Mesela benim 60 Hz monitörüm en fazla 70 de güzel oluyor. Üstünede çıkabiliyor fakat çok fazla takılmalar oluşuyor. Tam o sınırı deneyerek bulmalısınız.

80 üzerine çıkaramıyacaksam 3-5Hz den çok bir şey değişeceğini sanmıyorum. Uğraşmaya değmez büyük ihtimal. Geçen gün bir konu başlığında 60Hz bir monitörü 100Hz civarına çıkaran birini görmüştüm de o yüzden merak ettim.

Aynen dediğiniz gibi. Monitörüne göre değişkenlik gösterebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı