BenQ XL2411 monitör için 144Hz Dual DVI kablo önerisi

Adem Menşur

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
BenQ XL2411
Merhaba,

BenQ XL2411 monitöre sahibim. Bu monitör de 144Hz almanın tek yolu DVI girişini kullanmak. Piyasadaki çoğu kabloyu denedim fakat hiçbiriyle 144Hz alamadım. BenQ yetkili servisiyle konuştum fakat 25$ + KDV gibi yüksek bir fiyat söylediler. 144Hz alabileceğim başka Dual DVI kablosu arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kabloyu bulmak gerçekten benim içinde zor olmuştu zamanında. Sahibinden sitesinde şu an bir tane var. Kendisi ile iletişime geçebilirsin. Bulman gereken kablo Dual-Link DVI. Söz de bunun satışını yapan siteler var ama satın almadan önce sor satıcı kişiye...

Bu kabloyu bulmak gerçekten benim içinde zor olmuştu zamanında. Sahibinden sitesinde şu an bir tane var. Kendisi ile iletişime geçebilirsin. Bulman gereken kablo Dual-Link DVI. Söz de bunun satışını yapan siteler var ama satın almadan önce sor satıcı kişiye...

Denediğim bütün kablolar Dual-Link fakat olmuyor kablo yapısıyla alakalı bir şey sanırım. Teknobiyotikte vardı bir kablo "144hz destekli" yazmışlar fakat canlı desteğe sorduğumda denemelisiniz gibi bir cevap aldım. Bu attığınız kablo ile şu an sorunsuz 144hz alabiliyor musunuz? Teşekkür ederim bu arada cevabınız için.

Denediğim bütün kablolar Dual-Link fakat olmuyor kablo yapısıyla alakalı bir şey sanırım. Teknobiyotikte vardı bir kablo "144hz destekli" yazmışlar fakat canlı desteğe sorduğumda denemelisiniz gibi bir cevap aldım. Bu attığınız kablo ile şu an sorunsuz 144hz alabiliyor musunuz? Teşekkür ederim bu arada cevabınız için.
İşte yazmalarına bakma :D Bak sana bir tablo paylaşacağım. Daha iyi anlayacaksın. Pin sayıları ve yapısı gibi...Ama işte mesela ben de eskiden buna göre sitelerden satın almaya çalışıyordum, mağazalar ürüne ait fotoyu koymuyordu genelde böyle pin sayıları ve şekli aradığım gibi oluyordu ama bana gelen farklı oluyordu. Sana paylaştığım Sahibinden sitesinde ki ilanda ki fotoğrafta anlaşılıyor gerçek Dual-Link DVI olduğu :)
dvi-i-single-link-vs-dual-link.jpg

Bu arada senin DVI-I Dual-Link mi yoksa DVI-D Dual-Link mi ? Benim paylaştığım sahibindende ki ilana ait DVI-D Dual-Link.

Şimdi baktım monitör'ün çıkışı DVI-D Dual-Link yani benim o paylaştığım Sahibinden sitesinde ki kablo senin işini görecektir. Çünkü bir de orjinal gibi.
BenQ Zowie XL2411 LED Gaming - chuyên game thi đấu e-Sport-03.jpg

Tam emin olmak için satıcı arkadaşa sor bu kablo monitörden çıkma mı değil mi nereden almış fln. Monitör kutusundan çıkma ise gerçek DVI-D Dual-Link kablosudur, ki bana göre kutudan çıkmış gibi duruyor. Kablosu bayağı kalın çünkü...Bir de kısa.

İşte yazmalarına bakma :D Bak sana bir tablo paylaşacağım. Daha iyi anlayacaksın. Pin sayıları ve yapısı gibi...Ama işte mesela ben de eskiden buna göre sitelerden satın almaya çalışıyordum, mağazalar ürüne ait fotoyu koymuyordu genelde böyle pin sayıları ve şekli aradığım gibi oluyordu ama bana gelen farklı oluyordu. Sana paylaştığım Sahibinden sitesinde ki ilanda ki fotoğrafta anlaşılıyor gerçek Dual-Link DVI olduğu :) Eki Görüntüle 1541700

Bu arada senin DVI-I Dual-Link mi yoksa DVI-D Dual-Link mi ? Benim paylaştığım sahibindende ki ilana ait DVI-D Dual-Link.
Elle gidip bilgisayarcılardan aldım. Attığın fotoğrafta sağ alttaki DVI-D Dual Link olan gibiydi hepsi ama yine de 144hz desteklemediler. Giriş aynı fakat kablo yapısında bir farklılık var sanırım. Monitörün girişi de DVI-D Dual Link bu arada.

@Adem Menşur Sana alman gereken kablonu söyledim. DVI-D Dual-Link. Bu kablo Vatanbilgisayardan tut Amazona kadar var söz de, ama yorumlara bakarsan 144Hz almak isteyenlerin hepsi sorun yaşamış. 144Hz alanlar olmuş ama renkler ve pixeller kafayı yiyormuş. İnan ki ben de çok uğraşmıştım ve monitörden çıkma olan bir kablo alarak o sorunumu halletmiştim.

Elle gidip bilgisayarcılardan aldım. Attığın fotoğrafta sağ alttaki DVI-D Dual Link olan gibiydi hepsi ama yine de 144hz desteklemediler. Giriş aynı fakat kablo yapısında bir farklılık var sanırım. Monitörün girişi de DVI-D Dual Link bu arada.
İşte ben de şimdi bundan bahsettim. Merak etme monitörde bir problem yok. Aldığın ya da denediğin DVI-D Dual-Link kablolar gerçek değil, ya da şöyle düşünelim, HDMI da kablonun sürümü gibi, belki bu DVI-D Dual-Link kablolarında kendilerine göre bir sürümü vardır.

@Adem Menşur Sana alman gereken kablonu söyledim. DVI-D Dual-Link. Bu kablo Vatanbilgisayardan tut Amazona kadar var söz de, ama yorumlara bakarsan 144Hz almak isteyenlerin hepsi sorun yaşamış. 144Hz alanlar olmuş ama renkler ve pixeller kafayı yiyormuş. İnan ki ben de çok uğraşmıştım ve monitörden çıkma olan bir kablo alarak o sorunumu halletmiştim.

İşte ben de şimdi bundan bahsettim. Merak etme monitörde bir problem yok. Aldığın ya da denediğin DVI-D Dual-Link kablolar gerçek değil, ya da şöyle düşünelim, HDMI da kablonun sürümü gibi, belki bu DVI-D Dual-Link kablolarında kendilerine göre bir sürümü vardır.
DVI - DVI Kablo, BENFEI 1.8 Metre DVI-D 24+1 Altın Kaplama Kablo, Çift Bağlantı Desteği Yüksek Çözünürlüklü 2560x1600 Oyun, DVD, Dizüstü Bilgisayar, HDTV için : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Bu ürünü inceledim yorumlara da baktım kullanıcılar çalıştığını söyledi. Birde sen göz atarsan konu sahibine yardımcı olmuş oluruz hem.

Sahibinden sitesine "DVI kablo" yaz ve arat. Tek tek ilanlara bak. Direkt DVI-D Dual-Link yazarsan sonuç çıkmaz :p Mesela bu ilanda DVI-D Dual-Link var. 2 kablo daha veriyor yanında, ve kutudan çıkan kablo olduğu belli. Bunu mesela alabilirsin, ben fazla bakmadım çok sayfa ilan var. Belki daha ucuza bulursun, ki bulacağına eminim. DVI - VGA - Dönüştürücü Kablo Seti sahibinden.comda - 1049815706

Teşekkürler. Satıcılara yazdım cevap bekliyorum ek olarak amazonda da bulduk 2 kablo onların da kullanıcı yorumlarında 144hz alabildiklerini belirtmişler olmadı onları da deneyeceğim.

Teşekkürler. Satıcılara yazdım cevap bekliyorum ek olarak amazonda da bulduk 2 kablo onların da kullanıcı yorumlarında 144hz alabildiklerini belirtmişler olmadı onları da deneyeceğim.
144Hz + renklerin ve pixellerin normal olmasıda gerek. Çünkü ben de zamanında 144Hz aldım ama renkler ve pixeller şaşıyordu kendini :)

Yeni konular

Geri
Yukarı