BenQ XL2411 monitörde 144 Hz nasıl alınır?

Yorumlarda bizzat ürünü alıp kullanan insanlar yazmış. Bakabilirsiniz.
Bakın, P modelinde DisplayPort girişi olduğu için bu girişten de 144Hz alınabiliyor fakat arkadaşın belirttiği modelde DP girişi olmadığı için DVI girişli bir ekran kartı olmadan 144Hz alamaz.
Ondan dolayı demiştim DVI to DP olarak diye monitöre DVI takarım diğer ucuda dönüştürücü ile DP vs.
Dediğim gibi dostum, ekran kartının da çıkışının DVI olması lazım ki 144Hz alasın.

Bakın, P modelinde DisplayPort girişi olduğu için bu girişten de 144Hz alınabiliyor fakat arkadaşın belirttiği modelde DP girişi olmadığı için DVI girişli bir ekran kartı olmadan 144Hz alamaz.

Dediğim gibi dostum, ekran kartının da çıkışının DVI olması lazım ki 144Hz alasın.

Yani imkanı yok mu benim şu an 144Hz almam? İlla monitörü veya ekran kartını değiştirmem mi gerekiyor?

Zaten yalnızca HDMI ile bağlayabilirsiniz şu haliyle. Edit.

Yani imkanı yok mu benim şu an 144Hz almam? İlla monitörü veya ekran kartını değiştirmem mi gerekiyor?
Modern ekran kartlarının hepsi böyle. Ekran kartıyla alakalı değil monitor eski.

Bu arada ekleme yapayım. Monitördeki DVI-D (Digital) ise HDMI to DVI-D PASİF dönüştürücü ile alabilmeniz lazim.

Zaten yalnızca HDMI ile bağlayabilirsiniz şu haliyle. Edit.

Modern ekran kartlarının hepsi böyle. Ekran kartıyla alakalı değil monitor eski.

Bu arada ekleme yapayım. Monitördeki DVI-D (digital) ise HDMI to DVI-D pasif dönüştürücü ile alabilmeniz lazim.

Şöyle bir şey alsam işimi görür mü veya örnek olarak bana Amazon'dan link atabilir misiniz? Amazon.com.tr

Yeni konular

Geri
Yukarı