BenQ XL2411 vs AOC G2460PF

Ayberk Ercan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın AMD ise AOC monitörü alabilirsin FreeSync desteği ile daha iyi bir deneyim elde edersin. Eğer değilse senin zevkine ve ileriye dönük kararlarına bakar. :)

Selam, ekran kartım şuan nVida GT1030. :) Benim için önemli olan 144 yenileme hızı ve 1 ms tepkimesi. Biliyorum böyle bir ekran kartına bu monitörler fazla ama 1280x960 çözünürlükte +150 fps aldığım için 144 Hz verim alacağımı düşünüyorum.

Bence bu monitörlerden önce ekran kartı al arkadaşım, neden dersen 144 hz bir monitörde GT 1030 ne kadar performanslı olur kestiremiyorum yırtılmalar gecikmeler sana 144 hz verebilir mi gerçekten kestiremiyorum, bu monitörlerden birisini alırsın 70 hz de falan tam anlamıyla verim alırsın bu durum canını sıkabilir. Kendimden örnek vereyim yakın zamanda kendime yeni bir sistem toplayacağım hatta parçaları almaya başladım ekran kartına falan karar verdim, monitör işi kolay dedim demez olaydım işin içinden çıkamadım ekran kartını yükseltmek zorunda kaldım, bu arada düşündüğüm 3 monitör var ikisi senin bu seçtiklerin diğeri ise ViewSonic XG2402. Anlayacağın arkadaşım istediğim verimi alabilmek için sırf bu monitör ekran kartı senkronizasyonu yüzünden ekran kartına daha çok yatırım yapmak zorunda kaldım. Tabi günün sonunda karar senin arkadaşım, senin adına iyi olan hangisi ise o olsun. :)

Eğer ekran kartını ileride değiştirmeyi planlamıyor isen 144 Hz monitör bu ekran kartına fazla gelebilir. Tam verim alabileceğin bir CS:GO var günümüz popüler oyunlarında. Eğer diğer oyunlar için alıyorsan yerinde olsam almazdım 144 Hz bir monitör.

Değerli yorumun için teşekkür ederim ekran kartını geçen yıl aldım aslında forumlarda testlere baktım bir sorun yok gibi duruyor. 150-300 arası FPS alacağım için yırtılma olmayacağını düşünüyorum. FFA yani 20 kişi hariç serverlerde FPS kesinlikle 150 altına düşmüyor.
Eğer ekran kartını ileride değiştirmeyi planlamıyor isen 144 Hz monitör bu ekran kartına fazla gelebilir. Tam verim alabileceğin bir CS:GO var günümüz popüler oyunlarında. Eğer diğer oyunlar için alıyorsan yerinde olsam almazdım 144 Hz bir monitör.
Tabi ki ileride ekran kartını mutlaka değiştireceğim evet sadece tek bir oyun için alıyorum.

Teşekkür ederim yorumunuz ve alakanız için 75 Hz değerlerinde 144 Hz değeri alan oyuncularla mücadele etmek gerçekten zor. Benq modeli 1.200 TL civarını geliyor. Ama oyundan bir arkadaşım Benq modelinin renkleri kötü dedi. Büyük bir ihtimal AOC modelini alacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı