BenQ XL2411P PUBG için FreeSync özelliği ne kadar önemli?

CalyBoi

Hectopat
Merhaba, eski monitörüm ViewSonic VX2458-C-mhd idi. Genellikle PUBG oynuyorum kullandığım monitör VA panel olduğu için TN panel almak istedim. BenQ XL2411P bugün elime ulaştı ama biraz hayal kırıklığı yaşadım gözden kaçırdığım şey FreeSync-G-SYNC özelliğinin olmamasıydı. DP kablosu ile kullanıyorum 1K görüntü de oynuyorum renkleri şu anlık beni tatmin etmedi ama birkaç ayar ile alışırım diye düşünüyorum onu o yüzden es geçiyorum ama FreeSync-G-SYNC özelliğini olmaması kafamı karıştırıyor. Sizce çok sorun olur mu? Cevaplarınıza göre iade edebilirim teşekkür ederim.

Sistemim.
1660 Ti Ventus XS 6G.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panel VA panellere göre hızlı tepkime süreleri için tercih edilir. Nvidia denetim masasından renk doygunluğunu arttırarak ve monitörden biraz ayar yaparak canlandırabilirsin. FreeSync özelliği olmasına rağmen açmıyorum. 144Hz kullanırken yırtılma gibi sorunlarla pek karşılaşmıyorsun. Monitörün gayet iyi, bak keyfine iade ile uğraşmana değmez. 3 sene garantisi var hem.

144'den daha fazla FPS alırsan eğer görüntüde yırtılma olabilir. 144'den az ise FPS sorun yok demektir güle güle kullan. Ha bu arada yırtılma senin gözüne batmıyordur ya da fark etmiyorsundur o zaman hiççç sorun yok.

Merhaba, eski monitörüm ViewSonic VX2458-C-mhd idi. Genellikle PUBG oynuyorum kullandığım monitör VA panel olduğu için TN panel almak istedim. BenQ XL2411P bugün elime ulaştı ama biraz hayal kırıklığı yaşadım gözden kaçırdığım şey FreeSync-G-SYNC özelliğinin olmamasıydı. DP kablosu ile kullanıyorum 1K görüntü de oynuyorum renkleri şu anlık beni tatmin etmedi ama birkaç ayar ile alışırım diye düşünüyorum onu o yüzden es geçiyorum ama FreeSync-G-SYNC özelliğini olmaması kafamı karıştırıyor. Sizce çok sorun olur mu? Cevaplarınıza göre iade edebilirim teşekkür ederim.

Sistemim.
1660 Ti Ventus XS 6G.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.
İade edin. Freesync Gsync özellikli monitör alın. 14 gün içinde koşulsuz iade etme hakkınız var.
144'den daha fazla FPS alırsan eğer görüntüde yırtılma olabilir. 144'den az ise FPS sorun yok demektir güle güle kullan. Ha bu arada yırtılma senin gözüne batmıyordur ya da fark etmiyorsundur o zaman hiççç sorun yok.
Hocam ben VALORANT'ta 180 220 FPS arası oynuyorum 144hz var kasma yırtılma olmuyor neden öyle dediniz?

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Oyun içi ayarlardan fps yi 144 e sabitledim zaten ama sabit 144 almıyorum 90-144 arası geziyor. Şu ana kadar hiç bir şekilde yırtılma olmadı iki monitör de de. Renk işini de @NESTER34 dediği gibi hallederim diye düşünüyordum. Ama yorumlar tam kararsız bıraktı beni iade etmeye de uğraşmak istemiyorum bir yandan. Hem bu monitörü kullanıp hem bir pubg ayarları olan değerli bir kardeşimiz yok mu buralarda? Beni bu dertten kurtarsın 😃

Son düzenleme:
Hiçbir şey olmaz. Taş gibi monitörün var. Adamlar 2018 pubg turnuvasında kullandılar o monitörü. Sorun yaratsaydı hangi oyuncu kabul ederdi? Ayrıca oyuncuların oylarıyla seçilmişti o sene monitör.

Dostum va panelden geçtiğim için mi bilmiyorum çok soluk geldi huzursuz etti beni iyice bakıp olurunu bulmak istiyorum aksi takdirde iade süreci geçmeden halletmem lazım. İnce ayarları varmış hem ekran dan hem nvidia denetim masasından hiç bilgim yok benim ayarlar hakkında, Şuan saygı değer bir kardeşimden yardım bekliyorum sadece 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı