BenQ XL2411P vs ViewSonic XG2530

Ersin Sali

Hectopat
240 Hz XG2530 ViewSonic monitör, sadece CS:GO oynamak için alınır mı? Çünkü sadece CS:GO'da 240 FPS alıyorum, diğer oyunlarda ortalama 150 FPS. Oynadığım oyunlar: CS:GO-Fortnite-LOL. Yunanistan'da yaşadığım için XG2530 monitörü çok ucuza buldum, TL'ye çevirince 1600TL, diğer 144 Hz olan da 1400TL, eğer 240Hz monitörü sadece CS:GO için almamı önerirseniz yanında alacağım mouseun ve klavyenin fiyatından 200TL düşürmeliyim, hangisini almam daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarınızda güçlü bir işlemci ve ekran kartı yoksa 240 Hz parayı çöpe atmak olacaktır. 144 Hz almanız daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedense bu Wiewsonic markasına kanım hiç ısınmıyor benim XL2411p kullanıcısıyım tavsiye ederim güzel monitör TN olmasına rağmen biraz ayar çekince renkler IPSye yakın bi hal alıyor.

XL2411'de aldığım CS:GO keyfini başka monitörde almadım. 240 Hz deneyimlemedim fakat XL2411, 165 Hz monitörlerden bile iyiydi.

TN olmasına rağmen biraz ayar çekince renkler IPS'e yakın bi hal alıyor.
500-600 liralık giriş seviyesi bile olmayan IPS ekranlarla aynı olabilir fakat TN panele ne kadar ayar yapılırsa yapılsın ortalama bir IPS'in yanına yaklaşamaz. Ayrıca IPS ekranlarda da renk kalibrasyonu yapılıp daha iyi görüntü elde edilebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı