BenQ XL2546k e-spor için almaya değer mi?

Bütçe
11500
Hocam anladım sizi. Ama daha kaliteli bir şeye geçmek mantıklı değil mi? E sporda ifak farklar bile önemli. Zaten belirli bir seviyede oynuyorum şu an. 360'a geçmiyorum çünkü sistemim o kadar vermiyor R5 5600 var.

Söylediğim gibi keyfiniz bilir, e-sporcu olacağınıza kesin gözüyle bakıyorsanız turnuva arenalarında ve Zowie sponsorlu her türlü eventte genelde kullanılan monitör olduğu için almak mantıklı. Rekabetçi avantajdan ziyade monitör değiştirince farklar insanın gözüne garip geliyor ve bir alışma süreci oluyor, o hissi yaşamamak önemli olan şeydir diyebilirim.

Bana göre ise FPS oyuncularının ezici bir çoğunluğu gidip 600 dolara Zowie almak yerine Viewsonic XG2431 alsalar çok çok daha mutlu olurlar. Hem fast-IPS panel, hem DYAC ile kafa kafaya bir BFI tecrübesi, hem 7000 TL gibi mükemmel bir fiyata. Arada kalan 4-5 bin TL fark ile ekran kartını ya da işlemciyi bir gömlek iyisinden alıp giriş gecikmesi düşürülebilir. Bence mantıklı olan budur.

Söylediğim gibi keyfiniz bilir, e-sporcu olacağınıza kesin gözüyle bakıyorsanız turnuva arenalarında ve Zowie sponsorlu her türlü Event'te genelde kullanılan monitör olduğu için almak mantıklı. Rekabetçi avantajdan ziyade monitör değiştirince farklar insanın gözüne garip geliyor ve bir alışma süreci oluyor, o hissi yaşamamak önemli olan şeydir diyebilirim.

Bana göre ise FPS oyuncularının ezici birçoğunluğu gidip 600 dolara Zowie almak yerine ViewSonic XG2431 alsalar çok çok daha mutlu olurlar. Hem Fast-IPS panel, hem DyAc ile kafa kafaya bir bfı tecrübesi, hem 7000 TL gibi mükemmel bir fiyata. Arada kalan 4-5 bin TL fark ile ekran kartını ya da işlemciyi bir gömlek iyisinden alıp giriş gecikmesi düşürülebilir. Bence mantıklı olan budur.

Anladım hocam teşekkür ederim yorumun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı