BenQ Zowie XL2411 144Hz Görüntü Almak

artemis8797

Hectopat
Daha fazla  
Elimde BenQ Zowie XL2411 monitör ve MSI GTX 1080 Ti Founders ekran kartı var. Ekran kartımda 3 DisplayPort ve 1 HDMI çıkışı var, monitörde ise DVI, VGA ve HDMI girişi var. Monitör kutusundan 2 tarafıda DVI girişi olan kablo ve bir de dönüştürücü çıktı. Bunun için de ekran kartına dönüştürücü ile bağlıyorum fakat maksimum 60Hz alabiliyorum. İnternetten bir tarafı DisplayPort, diğer tarafı da DVI girişli kablo siparişi verdim. Bununla da 60Hz oluyor, 144Hz kullanamıyorum.

Son düzenleme:
Neden HDMI-HDMI bir kablo almadınız? 15-20 TL gibi fiyatlardan satılıyor, onlardan alıp kullanabilirsiniz. Monitörde de ekran kartında da HDMI var sonuçta.

Herkes HDMI demiş kafadan, bir kişi de gidip bakmamış bu monitör HDMI 2.0 destekliyor mu diye. Tabii ki desteklemiyor.

HDMI ile en fazla 60 Hz aktarabiliyor! Dual Link DVI kullanacaksınız. Başka çözümü yok!

Herkes HDMI demiş kafadan, bir kişi de gidip bakmamış bu monitör HDMI 2.0 destekliyor mu diye. Tabii ki desteklemiyor.

HDMI ile en fazla 60 Hz aktarabiliyor! Dual Link DVI kullanacaksınız. Başka çözümü yok!

Ben yazdım zaten sizde keşke okusaydınız.:) Çok umrunda da değil sanırım konu sahibinin.

Öncelikle kartınızı iyi günlerde kullanın. (y)

Hdmi 2.0 varsa 1080p de 120hz alabilirsiniz en iyi ihtimal.

Sizin Dual DVI almanızı tavsiye ederim. Full HD 144 Hz alırsınız.

Örnek: Amazon.com: Cable Matters Gold Plated DVI-D Dual Link Cable with Ferrites 6 Feet: Electronics

Ek olarak 144hz monitöre neden DP koymazlar aklım almıyor gerçekten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı