BenQ Zowie XL2411k 120Hz alabilir miyim?

EmirHan İspir

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben birkaç gün önce BenQ Zowie XL2411p monitörü sipariş verdim. Kutu içeriğinden sadece Display Port kablosu çıktı. Bilgisayarım ASUS N580VD laptop. HDMI 1.4v ve Type-C portları bulunmakta. Monitörü paggue HDMI 2.0 versiyonlu bir kablo ile bağladığımda 1920x1080 çözünürlüğünde 60Hz ile kullanabiliyorum. Çözünürlüğü 640x480 gibi çok düşük çözünürlüklere düşürdüğüm zaman 120Hz alabiliyorum. Monitörü çok araştırdım ve tek sonuç kendi sitesinde yazmış oldukları konsollar için XL2411p modeli sadece 60Hz desteklediğini yazmışlar. Bende BenQ Zowie XL2411p modelli monitörü iade ettim ve XL2411k modelini araştırdım. Aynı soru bu model için de sorulmuş, cevap olarak konsollar için 120Hz desteklediğini yazmışlar. Konsollar için dedikleri şey monitörün HDMI çıkışından 120 Hz alındığı mı? 2.0 kablo ile 120Hz alabilir miyim? BenQ Zowie XL2411p için HDMI sürümünün 1.4 versiyon olduğunu yazmalarına rağmen değil 144Hz 120Hz bile alamadım. XL2411k ile HDMI 2.0 sürümlü bir kablo ile 120Hz alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarım;
We'll be back.
ASUS N580VD.
CPU; Intel i7700HQ 2.8GHz
GPU; GTX 1050 (Intel HD Graphics 630)
Bilgisayarımın HDMI sürümü:

BenQ kendi sitesinde XL2411p için Hz sorusuna verdiği cevap;

1920x1080 piksel için XL2411k modelinin HDMI'ın 120Hz desteği hakkında verdiği cevap;

Hocam, aslında kablo versiyonu diye bir şey yok. High Speed kablolarla kullanabilirsiniz. HDMI 1.4 olduğu sürece, alamazsınız. Monitörünüz destek vermiyor gözüküyor. HDMI için önemli olan port versiyonu.

Typce-C ile görüntü alabiliyorsanız onu kullanın.
Bu konuları pek bilmiyorum alamayabilirsiniz.

XL2411k modelinin konsollarda 120Hz desteklemesinin sebebi monitörün HDMI girişinin 2.0 olmasından dolayı. Sizin kullandığınız dizüstü bilgisayarda HDMI versiyonu 1.4 olduğu için HDMI üzerinden 1080p 120Hz alamazsınız. Type-C üzerinden alınıyor mu bilmiyorum.

XL2411k modelinin konsollarda 120Hz desteklemesinin sebebi monitörün HDMI girişinin 2.0 olmasından dolayı. Sizin kullandığınız dizüstü bilgisayarda HDMI versiyonu 1.4 olduğu için HDMI üzerinden 1080p 120Hz alamazsınız. Type-C üzerinden alınıyor mu bilmiyorum.
Anladım ancak wikipedia'da bu konu ile alakalı makale okurken bir tablo görmüştüm 1.4sürüm HDMI'dan 144hz e kadar alabiliyorduk,sadece monitör desteklemiyor diye düşünmüştüm.
Typce-C ile görüntü alabiliyorsanız onu kullanın.
Bu konuları pek bilmiyorum alamayabilirsiniz.
XL2411P için mi yoksa XL2411K için mi öneriyorsunuz?

Asus'un kendi sitesinde açıkladığı video çıkışına sahip Type-C Gen1 benim bilgisayarımda mevcut.Görüntü alabileceğim ancak kaç Hz alacağım bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Emirhan Bey Merhaba,

XL2411P modelimiz için tavsiye ettiğimiz kablo tipi Display Port kablosudur. Bu modelde sadece Dual DVI ve Display port ile 144hz alınmaktadır. Normalde laptop kullanımları için Display Port - Mini Display Port kablosu da kullanılabilmektedir.

Aynı şekilde XL2411K modelimiz için yine Display Port ve HDMI 2.0 bağlantı gerekmektedir.

Yukarıda forum kullanıcısı arkadaşlarımızın da belirttiği gibi versiyonlar kablolarla değil, ekipman ve bilgisayarınızdaki portların versiyonudur ve bu kablolama sistemi en düşük versiyonu baz alarak çalışmaktadır.

Yani monitörünüzde HDMI 2.0 olsa da, eğer ekran kartı çıkışınızın HDMI versiyonu düşükse, sistem düşük olan versiyonu baz almaktadır.

Bilgisayarınızın port özelliklerini [email protected] adresine mail olarak atarsanız, teknik ekibimize danışıp, herhangi bir şekilde 144hz alma şansınız olup olmadığını kontrol edebiliriz.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler, iyi oyunlar dileriz.

Emirhan Bey Merhaba,

XL2411P modelimiz için tavsiye ettiğimiz kablo tipi Display Port kablosudur. Bu modelde sadece Dual DVI ve Display port ile 144hz alınmaktadır. Normalde laptop kullanımları için Display Port - Mini Display Port kablosu da kullanılabilmektedir.

Aynı şekilde XL2411K modelimiz için yine Display Port ve HDMI 2.0 bağlantı gerekmektedir.

Yukarıda forum kullanıcısı arkadaşlarımızın da belirttiği gibi versiyonlar kablolarla değil, ekipman ve bilgisayarınızdaki portların versiyonudur ve bu kablolama sistemi en düşük versiyonu baz alarak çalışmaktadır.

Yani monitörünüzde HDMI 2.0 olsa da, eğer ekran kartı çıkışınızın HDMI versiyonu düşükse, sistem düşük olan versiyonu baz almaktadır.

Bilgisayarınızın port özelliklerini [email protected] adresine mail olarak atarsanız, teknik ekibimize danışıp, herhangi bir şekilde 144hz alma şansınız olup olmadığını kontrol edebiliriz.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler, iyi oyunlar dileriz.
Cevaplarınız için çok teşekkürler. [email protected] adresine 7 Mart 2021 tarihinde mail atmıştım. Geri dönüş alamayınca forumda ki arkadaşlardan yardım istedim. Sağolsunlar doğru bilgilendirme ile yardımcı oldular. XL2411K modelini satın aldım ve kullanıyorum. Tekrardan teşekkürler.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. [email protected] adresine 7 Mart 2021 tarihinde mail atmıştım. Geri dönüş alamayınca forumda ki arkadaşlardan yardım istedim. Sağolsunlar doğru bilgilendirme ile yardımcı oldular. XL2411K modelini satın aldım ve kullanıyorum. Tekrardan teşekkürler.
Merhaba,

Öncelikle bize ulaşamadığınız için çok üzgünüz. Şu an mail geçmişimize baktık, lakin o tarihte sizin isminize gelen bir e-posta bulamadık :( Sistemden inboxımıza düşmemiş olma ihtimali olmuş olabilir. Adresi girerken doğru yazdığınıza emin misiniz? Çok kolay bir mail adresimiz yok kusura bakmayın, bazen müşterilerimizin başına gelebiliyor.

Olur da ileride mail üzerinden bize ulaşamazsanız buradan bizi mentionlayabilirsiniz.

Umarız ürünümüzden memnun kalmışsınızdır.

Sağlıklı günler dileriz.

Merhaba,

Öncelikle bize ulaşamadığınız için çok üzgünüz. Şu an mail geçmişimize baktık, lakin o tarihte sizin isminize gelen bir e-posta bulamadık :( Sistemden inboxımıza düşmemiş olma ihtimali olmuş olabilir. Adresi girerken doğru yazdığınıza emin misiniz? Çok kolay bir mail adresimiz yok kusura bakmayın, bazen müşterilerimizin başına gelebiliyor.

Olur da ileride mail üzerinden bize ulaşamazsanız buradan bizi mentionlayabilirsiniz.

Umarız ürünümüzden memnun kalmışsınızdır.

Sağlıklı günler dileriz.

Üründen çok memnunum. E-posta adresini doğru yazmışım. Herhangi bir problem olmuş olabilir. Sorun yok zaten istediğim performansı elde ediyorum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı