Çözüldü BenQ Zowie XL2411k ekran titremesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tanSelcs

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Zowie XL2411k monitöre sahibim. Arada ekran titriyor, neden acaba? Gelen Display Port kablosu v1.2 ekran kartındaki Display Port girişi 1.4 bundan olabilir mi?

Display port kablosuyla ekran titremesinin alakası yok o sürümle alakalı dp kablon 1,4 e kadar destekler ekran titremesi için osd ayarlarında birşey vardı titremeyi engelleme için adını hatırlamıyorum benq da bu ozellıgın adı neyse onu aktif et düzelir kardeşim
Display port kablosuyla ekran titremesinin alakası yok o sürümle alakalı dp kablon 1,4 e kadar destekler ekran titremesi için osd ayarlarında birşey vardı titremeyi engelleme için adını hatırlamıyorum benq da bu ozellıgın adı neyse onu aktif et düzelir kardeşim
birde bu ekran titremesi oyunlardamı oluyor sadece geneldede oluyoru genelde oluyorsa kablon kırık yada soket uçlarında sıkıntı olabilir. ama saadece oyunda ise üstteki yazdığım geçerli.

Vallahi oyun dışında da oluyor bazen monitörü iade edip tekrar aldım yine aynısı. Dediğin ayarlara bakacağım belki oradan çözerim sorunu

Ayarlardan 'AMA" Özelliğini kapattım ve sorunu çözdüm sorun "AMA"dan kaynaklıydı herhalde.
Ama özelliği bildiğim kadarıyla tepkime süresini azaltıyor yada çoğaltıyor high ve premıum ayarı var yüksek volataj veriyor ekrana sanırım donanımsal bir sıkıntı yüksek voltajı kaldırmıyor olabilir monitörün ama yı kapatınca normalleştiğine göre

Merhaba Tanselcs

AMA monitörün tepki süresi ile alakalı bir ayar. Yani AMA açıkken titreme oluyor fakat kapalıyken titreme geçiyorsa bu durum senin sisteminle ile de alakalı olabilir.

Konuyla ilgili sistem bilgilerin ile beraber [email protected] adresine bir eposta atabilir misin? Teknik ekibimize bir danışalım.

İyi oyunlar, iyi forumlar.

Merhaba Tanselcs

AMA monitörün tepki süresi ile alakalı bir ayar. Yani AMA açıkken titreme oluyor fakat kapalıyken titreme geçiyorsa bu durum senin sisteminle ile de alakalı olabilir.

Konuyla ilgili sistem bilgilerin ile beraber [email protected] adresine bir e-posta atabilir misin? Teknik ekibimize bir danışalım.

Ürünü garantiye yolladım ve değişim sağladılar şu anda herhangi bir sıkıntı yok. İyi günler
Merhaba Tanselcs

Konuyla ilgili sistem bilgilerin ile beraber [email protected] adresine bir eposta atabilir misin? Teknik ekibimize bir danışalım.

üründe yine aynı sorun var attığınız maile mail atıcağım.
Merhaba Tanselcs

Konuyla ilgili sistem bilgilerin ile beraber [email protected] adresine bir e-posta atabilir misin? Teknik ekibimize bir danışalım.

Merhabalar BenQ monitörümde ghosting ve ölü pixel çıktığı için garantiye yolladım ve garantide monitörün anakartını güncelleyip sorunun olmadığını söylediler siz bu mümkün mü?

Monitörüm Zowie XL2411k

Son düzenleme:
Ürünü garantiye yolladım ve değişim sağladılar şu anda herhangi bir sıkıntı yok. İyi günler

üründe yine aynı sorun var attığınız maile mail atıcağım.

Merhabalar BenQ monitörümde ghosting ve ölü pixel çıktığı için garantiye yolladım ve garantide monitörün anakartını güncelleyip sorunun olmadığını söylediler siz bu mümkün mü?

Monitörüm Zowie XL2411k
Merhaba Tansel,

Ghosting sorunu panel arızası değilse, yazılımsal bir sorundan ise güncelleme bu problemi çözecektir. Ölü piksel durumunda parlak ve ölü piksellerin sayısına ve ekrandaki yerine göre aşağıda paylaşacağımız sayfadaki standartlar doğrultusunda garanti uygulanır.

Ürün geri geldikten sonra ghosting problemin devam ediyorsa, teknik servisten önce [email protected] adresinden arkadaşlarımıza ulaşırsan sana servis konusunda yardımcı olacaklardır.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı