BenQ Zowie XL2411K vs ASUS VG258QR

Ceyhuncan

Hectopat
Arkadaşlar ben bu iki monitör arasında kaldım. Bir hafta önce ASUS VG249Q IPS monitörünü almıştım. Ancak 1 ms MPRT değerini bilmiyordum. Bu değer de 3 ms GtG değerine eş değermiş. Zaten CS:GO ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununa girdiğimde fareyi hızlı hareket ettirdiğimde ki o Motion blur efektini fark etmiştim. Bu gerçekten rahatsız ediciydi. ELMB özelliğini aktif ettiğim zaman biraz daha iyi oluyordu lakin parlaklığın düşmesi ve flicker Free özelliğinin devre dışı kalması göz yoruyordu. İade ettim.

Şimdi ise bu iki TN panel arasında kaldım. BenQ monitöründe Sync teknolojisi olmadığından biraz çekindim. Çünkü monitör 144 Hz ve bu değerin altında bir FPS değeri alınırsa yırtılmalar vs. olacağını düşündüm. Bu monitörü kullananlar varsa yorum yapmalarını rica ediyorum.

Bir yanda da iade ettiğim ASUS monitörün TN paneli var. 1 ms GtG değeri var. Ayrıyeten 0.5 ms GtG değerini galiba ELMB özelliğini açınca alabiliyoruz. Forumlardan okuduğum kadarıyla bu özelliği açınca ekran 120 Hz oluyormuş. Bu bilgi doğru mu bilmiyorum. Çünkü IPS panelde böyle bir durum söz konusu değildi sadece parlaklık düşüyordu.

Sizce hangi monitörü almalıyım? Tecrübelerinizi yazarsanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı