BenQ Zowie XL2411P FreeSync Nasıldır?

Omurblt94

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstü oyun bilgisayarı için bir sistem toplamak istiyorum. Monitör dahil 7-8 bin TL bandında sistem toplayabildim. Fakat teknik bilgim çok yok. Araştırma yapıyorum lakin yeterli cevapları bulamıyorum. BenQ Zowie XL2411P 24" 144Hz 1ms LCD ekran almayı düşünüyorum. Sorun ise şu: Bu monitör aşağıdaki sistemle yırtılma veya kasma problemi yaratır mı? Bildiğim kadarıyla bu monitörde FreeSync özelliği yok fakat e-spor ve turnuvalarda bu monitör tercih edilmiş. Tabii bu markanın üst modelidir diye düşünüyorum. O yüzden bu monitör mü yoksa FreeSync özelliği olan başka bir monitör mü almalıyım?

Sistem Özelliği:

Vento NEPTUNE 3 adet ARGB + 1 adet LED'siz Fanlı TG Siyah Kasa
AMD Ryzen 5 3500X 4.1GHz 6/6 Çekirdek işlemci
Adata 16 GB (2 adet 8 GB) 3200MHz Bellek
ASUS Prime B450M-K Anakart
ASUS GTX 1660 Super TUF Gaming Ekran kartı
Kingston A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD
FSP HV Pro 550W 80+ EU Güç kaynağı

Turnuvalarda kullanılan model XL2546 fakat 240Hz öncesinde de XL2411P'nin atası olan XL2411z ve XL2411 kullanılıyordu. Zowie'de kolay kolay yırtılma yaşamazsın.

FreeSync zaten yüksek hz gerektiren FPS oyunları için iyi bir çözüm değil keza hz'den çok daha önemli olan inputlag kısmına etki ediyor. Bu yüzden zaten turnuvalarda Adaptive Sync teknolojili monitör kullanılmıyor.

Ha oldu da paneli sıkıntılı, yırtılma falan var, Zowie bu tip şeylere önem veriyor çok, direkt değişim alırsın. Ghosting, Tearing, Blur vb. şeylere çok dikkat ediyorlar.

Geri
Yukarı