BenQ Zowie XL2546-K monitörden ses gelmiyor

SavixieN

Decapat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün Sinerji'den aldım. Sorunsuz kurulum ve ölü piksel testlerini yaparak herhangi bir sorun yaşamadım. Oyun oynarak da test yaptım. Allah'a şükürler herhangi bir sorun yaşamadım. Maşallahı var. Fakat ufak bir sorun yaşıyorum ya da benim yapmadığım, unuttuğum bir şey olabilir. Aydınlatırsanız sevinirim. Monitörümü kasaya kutunun içinden çıkan display ile bağladım. Sorunsuz bir şekilde 240 Hz değer alabildim. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Switch kumandasını bağladım ve monitörün ayarlarını yapabiliyorum. Ses aygıtlarında Zowie XL LCD gözüküyor. Seçtiğimde monitörden herhangi bir ses gelmiyor. Fakat Switch kumandasından veya monitörün arkasındaki tuşlardan monitörün arayüzüne girip her ayar değiştirdiğimde dit dit diye sinyal sesleri geliyor. Neden YouTube'den veya oyun açtığımda herhangi bir ses gelmiyor. Monitörün hoparlöründe sorun mu var?

NOT: Monitörün arkasında Siyah renkte bir jak girişi var.

Teşekkürler :)

Son düzenleme:
Merhabalar,

Bugün Sinerji'den aldım. Sorunsuz kurulum ve ölü piksel testlerini yaparak herhangi bir sorun yaşamadım. Oyun oynarak da test yaptım. Allah'a şükürler herhangi bir sorun yaşamadım. Maşallahı var. Fakat ufak bir sorun yaşıyorum ya da benim yapmadığım, unuttuğum bir şey olabilir. Aydınlatırsanız sevinirim. Monitörümü kasaya kutunun içinden çıkan display ile bağladım. Sorunsuz bir şekilde 240 Hz değer alabildim. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Switch kumandasını bağladım ve monitörün ayarlarını yapabiliyorum. Ses aygıtlarında Zowie XL LCD gözüküyor. Seçtiğimde monitörden herhangi bir ses gelmiyor. Fakat Switch kumandasından veya monitörün arkasındaki tuşlardan monitörün arayüzüne girip her ayar değiştirdiğimde dit dit diye sinyal sesleri geliyor. Neden YouTube'den veya oyun açtığımda herhangi bir ses gelmiyor. Monitörün hoparlöründe sorun mu var?

Sorun Giderme - Ses Yok/Hoparlör Sesi/Anormal Ses/Ses düzeyi kontrol edilemiyor
Ses Yok

1. Lütfen, PC ve ses aygıtınızın doğru giriş ve çıkış portlarını bağlayıp bağlamadığınızı kontrol edin.

Çoğunlukla karıştırılan iki port vardır:

i. Ses giriş portu
92bf924e-3929-4220-99f5-2f6e3ee8b566.jpg
6049bca5-5ec8-4dae-b0b8-f0b62d24798f.png
(yeşil renkli port): VGA veya DVI portundan bağladığınız bir monitörden ses de almak istiyorsanız, bu porttan bilgisayara bağlantı yapılması gerekir.

ii. Kulaklık girişi
f7dbd153-8fbe-4efb-921d-1e95d03baef0.jpg
aa0c7448-26f0-44f2-86f2-c9d2891b5939.png
(siyah renkli port): Ses çıkışı için ses donanımınıza bağlanması gerekir.

Monitörünüzde Display Port üzerinden ses alamazsınız.

Display Port normalde ses iletir ancak alıcının desteklemesi gerekir. Harici ses kablosu takmanız gerekli.

Son düzenleme:
Ses Yok

1. Lütfen, PC ve ses aygıtınızın doğru giriş ve çıkış portlarını bağlayıp bağlamadığınızı kontrol edin.

i. Ses giriş portu
(yeşil renkli port): VGA veya DVI portundan bağladığınız bir monitörden ses de almak istiyorsanız, bu porttan bilgisayara bağlantı yapılması gerekir.

ii. Kulaklık girişi

Ana posta bir not ekledim.

Yardımcı olduysam ne mutlu :)

Merhabalar,

Anladığım şu; monitörümde dahili bir hoparlör olmayıp içinde ses kartı var. Harici olarak ses aygıtını siyah jaka bağlarsam monitördeki ses kartının kalitesinden faydalanabileceğim. Doğru mudur?

Merhabalar,

Anladığım şu; monitörümde dahili bir hoparlör olmayıp içinde ses kartı var. Harici olarak ses aygıtını siyah jaka bağlarsam monitördeki ses kartının kalitesinden faydalanabileceğim. Doğru mudur?

@klavyedenbirtus Doğru mudur hocam?
1) Evet, hissedersiniz.
2) Kişiden kişiye değişir.
3) IPS ve VA olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii fazla paran varsa Asus gibi markalara bakmanı öneririm, Monster onlara kıyasla 1000 TL falan daha ucuz.

Ses Yok

i. Ses giriş portu

ii. Kulaklık girişi

Monitörünüzde Display Port üzerinden ses alamazsınız.

Display Port normalde ses iletir ancak alıcının desteklemesi gerekir. Harici ses kablosu takmanız gerekli.

Display Port ses iletir.

Evet iletiyor ancak alıcının da desteklemesi gerekir.

Yardımcı olduysam ne mutlu :)

[ÇÖZÜLDÜ]

Merhabalar,

Reddit Resmi Benq sayfasında bir post açtım. Sağolasın Zowie Destek geldi ve Benq Zowie XL2546-K modelinin içinde hoparlör bulunmadığını söylediler. Ses aygıtını monitörümün arkasındaki siyah jak girişine bağlarsak, monitörün içindeki ses kartının kalitesinden faydalanabiliyoruz.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Monitörün üzerindeki girişleri çoklayıcı gibi düşün. Direkt ses vermezler. Bilgisayardaki ses kaynağını oraya bağlaman lazım ki monitörün arkasındaki paneldeki USB ve ses giriş çıkışlarını kullanabilesin.

Sorun çözülmüş gerçi ama aynı şey USB kullanımı için de geçerli. Aklında olsun. Güle güle kullan, güzel monitör ben de yeni aldım :D

Geri
Yukarı