BenQ Zowie XL2566k 24.5" 0, 5ms 360Hz monitör alınır mı?

IPS panel 1 ms tepkime süresi var diyelim bana hiç 1 ms gibi gelmiyor 3 4 ms gibi geliyor tepkime süresi psikolojikmi.
1ms yazanlarin %99'u 1ms degil zaten. Aldiklari en iyi degeri ortalama GtG degeriymis gibi belirtmeleri sonucu bu sekilde yanilgilar ortaya cikiyor.

Bunu sadece IPS monitörler için mi diyorsunuz.
VA, TN, IPS; ucu icin de diyorum.

Ornek olsun diye XL2566K, XL2546K ve VG248QG gibi TN panel monitorlerin de ortalama GtG degerinin 1ms olmadigini asagidaki gorsellere bakip gorebilirsin.

VG248QG;

tables-max-small.jpg

XL2546K;

tables-max-small (1).jpg

XL2566K;

tables-max-small (2).jpg

Güzel monitördür oyun için zaten rakibi yok denecek kadar az ayrıca Zowie serilerinde kullanabileceğiniz en kaliteli TN paneli kullanacaksınız, renk gamutu falan VA panel ayarında hatta bazı IPS panellerle yarışıyor, yani oyun haricinde de kullanılabilir üzmez.

Güzel monitördür oyun için zaten rakibi yok denecek kadar az ayrıca Zowie serilerinde kullanabileceğiniz en kaliteli TN paneli kullanacaksınız, renk gamutu falan VA panel ayarında hatta bazı IPS panellerle yarışıyor, yani oyun haricinde de kullanılabilir üzmez.

ASUS ROG STRIX XG259qn almaya gidiyorum arkadaşlar fiyat farkı yuzunden BenQ mantıklı gelmedi umarım pişman olmam mudahale edecek varsa hemen etsin 😂

ASUS ROG STRIX XG259qn almaya gidiyorum arkadaşlar fiyat farkı yuzunden BenQ mantıklı gelmedi umarım pişman olmam mudahale edecek varsa hemen etsin 😂

Ben yazmışım oraya sebebi xantares kullanıyor demişim e sporcu adamdan bahsediyom adam boşuna seçmiyor onu ama normal oyuncu olarak oynayacaksan sen bilirsin tabii :) başka modellerede bakabilirsin.

Geri
Yukarı