BenQ Zowie XL2731 27" 144Hz vs Acer Nitro ED270X 27” 240Hz

Gaspra

Femtopat
Merhaba değerli arkadaşlarım kısa ve öz soruyorum 2 monitör arasında kaldım hangisini önerirsiniz. 2 side indirimde şu an bu kampanya 1 gün içinde bitecek ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
BenQ Zowie XL2731 27" 144Hz 1ms (DVI-dl+HDMI+display) FreeSync Full HD TN espor oyun monitörü (2476TL)

-Acer Nitro ED270X 27” 240Hz 1ms (HDMI+display) adaptive-Sync Full HD Curved monitör um. HE0ee. X01 (2300TL)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zowie çok kaliteli bir markadır (ki fiyatından belli). Eğer çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız Zowie eğer LoL, VALORANT, CSGO, Fortnite gibi oyunlar oynuyorsanız Acer Nitro derim.

Merhaba değerli arkadaşlarım kısa ve öz soruyorum 2 monitör arasında kaldım hangisini önerirsiniz. 2 side indirimde şu an bu kampanya 1 gün içinde bitecek ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
BenQ Zowie XL2731 27" 144Hz 1ms (DVI-dl+HDMI+display) FreeSync Full HD TN espor oyun monitörü (2476TL)

-Acer Nitro ED270X 27” 240Hz 1ms (HDMI+display) adaptive-Sync Full HD Curved monitör um. HE0ee. X01 (2300TL)
Acer 240 HZ, Benq 144 çokta düşünecek bir şey yok bence.

Zowie çok kaliteli bir markadır (ki fiyatından belli). Eğer çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız Zowie eğer LoL, Valorant, CS:GO, Fortnite gibi oyunlar oynuyorsanız Acer Nitro derim.

Teşekkür ederim
Acer 240 Hz, BenQ 144 çok da düşünecek bir şey yok bence.

Yorum için teşekkür ederim.
Kararımı acerden yana kullanıyorum teşekkürler arkadaşlar.

Biraz geç kalmışım ama şurada karşılaştırdım;

Gördüğünüz üzere aslen Acer 1ms değil. Hani GtG ya da MPRT değil. VRB denilen farklı bir ölçüm birimi. Yani kısacası şu, markalar IPS ya da VA panelde oraya "1MS" yazabilmek için farklı farklı ölçüm metodları geliştiriyorlar işin matematiğini manipüle edip.

Bir monitör almadan önce displayspec'den ya da reddit, displayninja vb. sitelerden o monitörün özelliklerinde detaylıca bakın. Çoğu 1ms yazılan model ya MPRT ya VRB ya da başka bir ölçüm birimi çıkıyor. Oraya kabak gibi GtG ya da MPRT yazmayan ürünleri almayın arkadaşlar.

Çünkü 1ms GtG değilse zaten 240hz olmasının çok bir anlamı da kalmıyor. Yani daha akıcı olacak ama bulanık olacak. GtG önemli bir değer yüksek hz'lerde.

Bu yüzden zaten 240hz monitör ile 144hz monitörün fiyatları kafa kafaya. Biri diğerinin çakması gibi düşünün.

Ha Acer'ın tüm modelleri böyle katakulli değil, Predator serisi fena değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı