Besyo okunur mu?

Can0p

Hectopat
Daha fazla  
12. sınıfa geçtim. Babam gümüş toptancısı gerçekten iyi kazanıyor. Bir aksilik çıkmazsa onun mesleğini yapacağım. Şu an dil bölümünde okuyorum. Lisanslı olarak boksörüm ve bu spora kafaayı taktım takıntılıyım sadece bundan zevk alıyorum. İleride boxing gym açmak istiyorum. Babamın mesleğini yapmazsam kendi salonumu açmak istiyorum. Sizce bu bölümü seçmek mantıklı mı? Antrenörlüğün geliri o kadar kötü değil. Zaten 5-10 özel ders alsam grup dersleri yapsam güzel para kazanacağımı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim aynı kafada bir sürü arkadaşım vardı 10 sene önce liseden mezun olurken. Şimdilerde babalarının dükkanlarını devraldılar ata dede işi yapıyorlar. Eğer macera arıyorsan 10 numara plan yapmışsın.

Benim aynı kafada bir sürü arkadaşım vardı 10 sene önce liseden mezun olurken. Şimdilerde babalarının dükkanlarını devraldılar ata dede işi yapıyorlar. Eğer macera arıyorsan 10 numara plan yapmışsın.

Neden böyle dediğini tam olarak anlamadım şu an aktif olarak boks branşından Türkiye milli takımındayım ondan önce fenerbahçedeydim 3 defa İstanbul 1 defa Türkiye şampiyonu oldum babamın mesleğide kötü bir meslek değil gerçekten iyi kazanıyor işi biliyorum yaptığım sporda da iyiyim.

Önermem. 4 sene işsizlik ya da düşük ücret için okumaya gerek yok kanaatindeyim.
Hocam yok antrenörlükte deli paralar kazanılıyor diyorlar. Aslında çok araftayım paramedik istiyor bir tarafım, bir tarafımda besyo beden eğitim öğretmenliği. İşte antrenörler 30K ya kadar kazanıyor diyorlar ama şunu düşünüyorum; Yaşlanınca yapılıcak bir meslek mi antrenörlük?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yok antrenörlükte deli paralar kazanılıyor diyorlar. Aslında çok araftayım paramedik istiyor bir tarafım, bir tarafımda besyo beden eğitim öğretmenliği. İşte antrenörler 30K ya kadar kazanıyor diyorlar ama şunu düşünüyorum; Yaşlanınca yapılıcak bir meslek mi antrenörlük?
Kriz dönemlerinde önemlerimi kaybetmeyen mesleklere yönelin. Yaşlanıncaya kadar size hiç ihtiyaç kalmaması ihtimalini de hesaba katın.

12. sınıfa geçtim. Babam gümüş toptancısı gerçekten iyi kazanıyor. Bir aksilik çıkmazsa onun mesleğini yapacağım. Şu an dil bölümünde okuyorum. Lisanslı olarak boksörüm ve bu spora kafaayı taktım takıntılıyım sadece bundan zevk alıyorum. İleride Boxing GYM açmak istiyorum. Babamın mesleğini yapmazsam kendi salonumu açmak istiyorum. Sizce bu bölümü seçmek mantıklı mı? Antrenörlüğün geliri o kadar kötü değil. Zaten 5-10 özel ders alsam grup dersleri yapsam güzel para kazanacağımı düşünüyorum.
Bazı BESYO bölümleri YKS Eşit Ağırlık sıralamasıyla alırken bazıları TYT 800.000 sıralama ve yetenek sınavıyla alıyor. Yetenek sınavı sizin için stresliyse Eşit Ağırlık sıralamasıyla alan birkaç üniversitede Antrenörlük Eğitimi veya Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyabilirsiniz.

Hocam yok antrenörlükte deli paralar kazanılıyor diyorlar. Aslında çok araftayım. Bir tarafım ATT isterken bir tarafım da BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği istiyor. İşte antrenörler 30.000'e kadar kazanıyor diyorlar ama şunu düşünüyorum; Yaşlanınca yapılacak bir meslek mi antrenörlük?
ATT bölümünün ataması çok düşük. Eşit Ağırlık sıralamasıyla alan ve önü daha açık olan 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümünü önerebilirim.

Bazı BESYO bölümleri YKS Eşit Ağırlık sıralamasıyla alırken bazıları TYT 800.000 sıralama ve yetenek sınavıyla alıyor. Yetenek sınavı sizin için stresliyse Eşit Ağırlık sıralamasıyla alan birkaç üniversitede Antrenörlük Eğitimi veya Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyabilirsiniz.

ATT bölümünün ataması çok düşük. Eşit Ağırlık sıralamasıyla alan ve önü daha açık olan 4 yıllık Çocuk Gelişimi bölümünü önerebilirim.
Hocam onu önlisans 2 senelik çocuk gelişim olarak okuyabilirim ya da tıbbi sekreterlik düşünüyorum açıktan

Kriz dönemlerinde önemlerimi kaybetmeyen mesleklere yönelin. Yaşlanıncaya kadar size hiç ihtiyaç kalmaması ihtimalini de hesaba katın.
Hocam bunlar hangi bölümler olabilir peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı